• خانه
  • خبرهای سایت
  • پایان آزمون
کد خبر : 75366
/ 00:53
ایران مقدماتی جام‌جهانی را با تساوی تمام کرد؛

پایان آزمون

مرحلۀ مقدماتی جام‌جهانی روسیه بالأخره برای تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

پایان آزمون

خبرنگار: طاری‌بخش

شهرآرا آنلاین / مرحلۀ مقدماتی جام‌جهانی روسیه بالأخره برای تیم ملی کشورمان به پایان رسید و باوجود اینکه شیرینی صعود به جام‌جهانی٢٠١٨ را از چند ماه قبل چشیده بودیم، اما شاگردان کی‌روش در آخرین بازی خود مقابل تیم سوریه نتوانستند در ورزشگاه آزادی این شادی را برای مردمی که به ورزشگاه آمده بودند یا از پای گیرنده‌های خود نتیجه را دنبال می‌کردند، دوچندان کنند و با تساوی مقابل این تیم، پروندۀ خود در مقدماتی جام جهانی را بستند.

 

نتیجۀ باورنکردنی

در آخرین روز از مرحلۀ انتخابی جام‌جهانی ٢٠١٨ روسیه در قارۀ آسیا و در گروه A این رقابت‌ها تیم‌های ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی به‌مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی ٢-٢ خاتمه یافت. حاج‌محمد در دقیقۀ١٣ سوریه را روی اشتباه بیرانوند پیش انداخت تا رکورد گل‌نخوردن‌های تیم ملی نیز بالأخره خاتمه پیدا کند.در ادامه، سردار آزمون در دقیقۀ ۴۵ بازی را به تساوی کشاند و در دقیقۀ۶۴ گل دوم خودش و ایران را به ثمر رساند تا در کنار اشکان دژاگه یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی در این بازی لقب بگیرد؛ اما این پایان کار نبود و درحالی‌که همه منتظر سوت پایان بازی بودند، السومه در دقیقۀ ٣+٩٠ گل دوم سوریه را زد تا با این نتیجه و با توجه به تساوی بدون گل ازبکستان و کرۀ‌جنوبی، سوریه به‌عنوان تیم سوم گروه راهی پلی‌‌آف شود و البته کمی از شیرینی‌های صعود بی‌دغدغۀ ملی‌پوشان ایران به جام‌جهانی و هوادارانی که به ورزشگاه آمده بودند کم کند و خودشان هم چشمکی به جام‌جهانی بزنند.براین‌اساس تیم ملی ایران با ٢٢ امتیاز و کرۀجنوبی با ١۵امتیاز به‌طورمستقیم راهی جام‌جهانی شدند و سوریه با ١٣امتیاز در پلی‌آف حاضر شد. ازبکستان هم با ١٣امتیاز به‌دلیل تفاضل گل کمتر، ناباورانه از رسیدن به پلی‌آف باز ماند. چین با ١٢امتیاز پنجم شد و قطر هم با ٧امتیاز قعرنشین شد.

سوریه در پلی‌آف حالا باید با استرالیا یا عربستان بازی کند و برندۀ این دیدار با نمایندۀ کونکاکاف دیدار خواهد کرد تا درنهایت تیم پیروز راهی جام‌جهانی٢٠١٨ شود.

 

همۀ حاشیه‌های پایان بازی

جشن صعود تیم ملی فوتبال ایران بعد از بازی با سوریه درحالی در ورزشگاه آزادی برگزار شد که بازیکنان تیم ملی به حالت قهر راهی رختکن شدند!

بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم سوریه بعد از سوت پایان بازی به شادی پرداختند. تعدادی از بازیکنان سوریه به‌سمت تماشاگران ایران ایستادند و دست به حرکات ناشایستی زدند. همین‌مسئله اعتراض تماشاگران ایران را درپی داشت و باعث شد تا آن‌ها بطری و اشیاء مختلف به داخل زمین پرتاب کنند.

کارلوس کی‌روش که به‌شدت از این تساوی ناراحت بود، بعد از اتمام بازی به‌سمت سرمربی سوریه رفت و به او خسته‌نباشید گفت. این درحالی بود که کی‌روش به اطرافیان سرمربی سوریه بی‌توجه بود.

بازیکنان سوریه که با این تساوی به مرحلۀ پلی‌آف رسیدند، بعد از اتمام بازی به شادی در ورزشگاه آزادی پرداختند. یکی از اعضای کادر فنی سوریه با پرچم این کشور به‌سمت تماشاگرانشان رفت و مشغول شادی شد. بازیکنان سوریه هم به‌سمت تماشاگران خود رفتند و سجدۀ شکر به‌جای آوردند.

کارلوس کی‌روش بعد از اتمام بازی لحظاتی وسط زمین و بین بازیکنانش ایستاد و برای آن‌ها صحبت کرد. سپس بازیکنان دسته‌جمعی به چهارگوشۀ زمین رفتند و برای تماشاگران دست زدند. این کار تشویق تیم ملی ایران را درپی داشت. کی‌روش در تمام این مدت وسط زمین ایستاده بود و تماشاگران را نگاه می‌کرد.

ملی‌پوشان کشورمان که پیش‌ازاین صعودشان به جام‌جهانی را قطعی کرده بودند، پس از اینکه دقایقی به‌سمت هواداران رفتند، به‌سرعت و با حالت قهر زمین را ترک کردند و به رختکن رفتند. این درحالی بود که مجری مراسم اسامی بازیکنان و کادر فنی تیم ملی را صدا می‌زد و هواداران هم آن‌ها را تشویق می‌کردند! فدراسیون فوتبال نیز قرار بود مراسم نورافشانی و آتش‌بازی را در ورزشگاه آزادی برگزار کند، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا اجازۀ این کار را نداد!

در این بازی علاوه بر سلطانی‌فر وزیر، ورزش و جوانان ایران، وزیر ورزش سوریه نیز در ورزشگاه حضور داشت. حدود دوهزار تماشاگر سوری نیز این بازی را از نزدیک تماشا می‌کردند.

همچنین تعدادی از بانوان سوری نیز در ورزشگاه حضور پیدا کرده بودند و این درحالی بود که بانوان ایرانی حق ورود به ورزشگاه را ندارند!  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی