کد خبر : 75416
/ 19:55

توهین به نیسان آبی

ما نمی‌دانیم چرا مسئولان وزارت خارجه دست روی دست گذاشته‌اند که سفیر آلمان عکس خودش را سوار بر وانت نیسان آبی در توییتر منتشر کند و بنویسد: «زامیاد ایرانی مثل اسب در خیابان‌ها می‌تازد؛ محصولات ایرانی قوی و محکم‌اند.».

توهین به نیسان آبی

پرکلام-  ما نمی‌دانیم چرا مسئولان وزارت خارجه دست روی دست گذاشته‌اند که سفیر آلمان عکس خودش را سوار بر وانت نیسان آبی در توییتر منتشر کند و بنویسد: «زامیاد ایرانی مثل اسب در خیابان‌ها می‌تازد؛ محصولات ایرانی قوی و محکم‌اند.». حالا نمی‌دانیم این قوی و محکمی که گفته‌اند، شامل پراید هم می‌شود یا نه، ولی حداقلش باید سفیر را احضار کنند و به‌خاطر زیر سؤال بردن سایر کارایی‌های نیسان آبی، مراتب اعتراض شدید ما را به این صورت به وی ابلاغ کنند:
- خوب اسب ما هم سوار بنز شویم و بگوییم: «بنز آلمانی، مثل یابو در جاده‌ها می‌تازد؟».
- ادبیات پشت‌نیسانی ‌ما که مرزها را در نوردیده، نادیده گرفته شده است؛ مثلا: «اگر ایزد کند یاری، چه بنز باشد این، چه گاری!» یا «از نیسان نترس، از خدا بترس.».
- موسیقی‌ به دو دوره تقسیم می‌شود: قبل از تولید نیسان آبی و بعد از آن. اگر نیسان آبی‌ها نباشند، چه کسی می‌خواهد یاد و خاطرۀ خوانندگانی را که هفت کفن پوسانده‌اند، زنده نگه دارد؟
- کجای دنیا حق تقدم را به بنزهای شما می‌دهند؟ ولی شما نیسان آبی سوار شوید و ببینید همه، چه عزت و احترامی می‌کنند. جوری برای شما راه باز می‌کنند که ماشین‌های اورژانس و آتش‌نشانی در حسرتش می‌مانند.

هر چه از دوست رسد، نیکو نیست!
نیست آقاجان! شاید زمان سعدی‌اینا بوده، ولی الان نیست. کجای حرف نمایندۀ مجلسمان در توییتر نیکوست که گفته‌اند: «وزیر ورزش درمورد احتمال تبانی با سوریه توضیح دهد؟». ازبکستان زورش به کره نرسیده، حالا ما با طناب پوسیدۀ توییتر به چاه برویم؟ همین کارها را می‌کنید که توییتر را فیلتر می‌کنند دیگر. اصلا به شما باشد، باید جوری فیلتر کنند که با چیزشکن هم چیز نشود و منافع ملی‌مان به باد فنا نرود. کمیتۀ حقیقت‌یاب «سرسره» در این‌باره تحقیقات مبسوطی انجام داده که به سمع‌ونظر خوانندگان گرامی می‌رسد:
- طارمی که توپ‌ها را گل نمی‌کرد، دست خودش نیست. با اینکه به‌نظر می‌آید از دستی گل نمی‌زند، ولی از پایش درمی‌رود!
- این تبانی نبوده، بلکه یک مقدار توهم توطئه همراه با «تب آنی» بوده که اگر با استامینوفن رفع نشود، قطعاً ژلوفن کارش را می‌سازد.
- اصلا یک نگاه به کی‌روش بیندازید. اگر اهل این برنامه‌ها بود، الان با مسئولان ورزشی مثل کارد و پنیر نبودند و سایۀ همدیگر را با تیر نمی‌زدند!

کج کردن راه راست
شهردار شدن به شورای شهر ارتباط دارد؛ یعنی شورای شهری‌ها با آرای خودشان شهردار را انتخاب می‌کنند، اما جناب محمودخان بهمنی که در دورۀ ریاست بانک مرکزی‌شان، نرخ ارز را سه‌برابر، میزان تورم را دوبرابر و میزان نقدینگی کشور را به بیش از دوبرابر رساندند، روش جدیدی را برای شهردار شدن آقازادۀشان ابداع کرده‌اند، به‌طوری‌که یکی از اعضای شورای شهر هشتگرد مدعی شده: «محمود بهمنی تأیید برخی از اعضای شورای شهر را گرفته و اکنون، بنده را تهدید به ضرب‌وشتم و دستگیری کرده است.». در همین راستا:
- کار درست را ایشان می‌کنند. وقتی هدف خدمت باشد، ولی شورای شهری‌ها به راه راست هدایت نمی‌شوند و با زبان خوش رأی نمی‌دهند، باید راه راست را با پنجه‌بوکس یا لانچیکو به سمتشان کج کرد.
-  به قول فردوسی: «پسر کو ندارد نشان از پدر/ تو بیگانه خوانش، مخوانش پسر»، بنابراین در دورۀ شهرداری احتمالی این آقازاده، نرخ خدمات شهری، عوارض، بهای بلیت اتوبوس و جمع رقم بدهی شهرداری منفجر خواهد شد و به یک رکورد تاریخی خواهد رسید.
- اتفاقاً جناب مولوی هم دربارۀ رابطۀ دستگیری و شهردار شدن ایشان، آب پاکی را روی دست همه ریخته‌اند که: «شهر بی‌تو مرا حبس می‌شود.»؛ یعنی یا ایشان شهردار می‌شوند یا همه حبس می‌شوید! 
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی