کد خبر : 75447
/ 20:50

من مادر خوبی هستم

زن جوانی که در شبکه‌های مجازی به علت شیوۀ نگهداری از فرزندش مورد لعن و نفرین قرار گرفته بود شکایت کرد.

من مادر خوبی هستم

خبرنگار: محمدجواد ابوعطا

به گزارش شهرآرا آنلاین / مادری که در شبکه‌های مجازی به علت شیوۀ نگهداری از فرزندش مورد لعن و نفرین کاربران قرار گرفته بود، برای شکایت، به پلیس فتا مراجعه کرد.

رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوى در گفتگو با شهرآرا گفت: «خانمى نگران، با در دست داشتن مرجوعۀ قضایى، به پلیس فتای استان مراجعه کرد و درخواست دادخواهى از فردى ناشناس را داشت که، با گذاشتن عکس‌هاى کودک دوسالۀ این زن، حس ترحم شهروندان را برانگیخته و وى را مادرى بى‌مسئولیت و بى‌کفایت معرفى کرده بود.».

سرهنگ جواد جهانشیری ادامه داد: «کارشناسان پلیس فتا، با بررسى‌هاى اولیه و اخذ مستندات از شاکیه، به صحت گفته‌هاى شاکیه رسیدند. در‌این‌باره، کامنت‌هاى زیادى از سوى مخاطبان شاکیه حاوى لعن و نفرین این مادر ذیل تصاویر پسر دوساله‌اش درج شده بود.».

وی گفت: «در تحقیقات صورت‌گرفته، با تلاش‌هاى فنى و عملیاتى، هویت زنى ۴۳‌ساله در یکى از شهرستان‌هاى استان به عنوان عامل بارگذارى تصاویر کودک و نشر اکاذیب و هجمه علیه شاکیه شناسایى شد.».

رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوی گفت: «متهم، که خالۀ همسر سابق شاکیه از کار درآمده‌بود، در‌برابر شواهد انکارناپذیر، بزه خود را پذیرفت و انگیزه‌اش از ایجاد پیج در شبکۀ اجتماعى و بارگذارى عکس پسردوسالۀ شاکیه را ناتوانی از گفتن مطالب ذکر‌شده به صورت رودررو بیان کرد و، می‌خواسته است، با سوء‌استفاده از تصاویر کودک شاکیه، وى را مادرى ‌بى‌کفایت نشان دهد.».

جهانشیرى تصریح کرد: «شهروندان و کاربران فضاى سایبر به خاطر داشته باشند نشر اکاذیب و زدن افترا به اشخاص حقیقى و حقوقى، همانند فضاى فیزیکى، مشمول قانون مجازات اسلامى است و قانون‌گذار براى مرتکب آن مجازات کیفرى پیش‌بینى کرده است. مضاف بر این، هویت پنهان افراد از چشم تیزبین کارشناسان پلیس فتا مخفى نخواهد ماند.».

این مقام مسئول، در پایان، به کاربران شبکه‌هاى اجتماعى توصیه کرد تصاویر به‌اشتراک‌گذاشته‌شده در شبکه‌هاى اجتماعى قابل‌استناد ۱۰۰در‌صدى نیست و هرگز با چشم و گوش بسته صرفاً به دیدن مطلبى در شبکه‌هاى اجتماعى بسنده نکنند و صحت و سقم مطالب را از مجراهاى رسمى اطلاع‌رسانى بررسى نمایند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی