کد خبر : 75476
/ 17:01

احترام

بیشتر ما به نظر دیگران دربارۀ خودمان اهمیت نمی‌دهیم؛ اهمیت نمی‌دهیم یا ‌طوری رفتار می‌کنیم که گویا نظر دیگران برای ما به‌هیچ‌وجه اهمیت ندارد.

احترام

احترام به دیگران یعنی اینکه به بقیه این فرصت را بدهیم که دربارۀ ما تصمیم بگیرند که آیا تمایل دارند درکنار ما باشند، با ما کار کنند و یا با ما کنار بیایند. بیشتر ما به نظر دیگران دربارۀ خودمان اهمیت نمی‌دهیم؛ اهمیت نمی‌دهیم یا ‌طوری رفتار می‌کنیم که گویا نظر دیگران برای ما به‌هیچ‌وجه اهمیت ندارد.
به‌عنوان‌ مثال عرض می‌کنم: وقتی قرار است در یک وزارتخانه ای، اداره‌ای، سازمانی یا مجموعه‌ای مدیری جا‌به‌جا شود ما باید به مدیر جدید این فرصت را بدهیم که خودش با کمال میل ما را به همکاری دعوت کند؛ یعنی حتی خیلی دوستانه استعفای خود را روی میز بگذاریم و از او بخواهیم دربارۀ ما و ادامۀ همکاری با ما تصمیم بگیرد.
حتی اگر با مدیر مربوطه رفاقتی چندین‌ساله داریم، می‌شود با یک استعفای محترمانه به او این فرصت را بدهیم که با فراغ‌بال درباب ادامۀ همکاری با ما تصمیم بگیرد.
اگرچه کار سخت و تصمیم صعبی است، اما بالأخره باید این کار را انجام بدهیم، چون انجام‌ندادنش حتماً ما یا مدیر را دچار مشکلاتی خواهد کرد؛ به‌طورمثال، اگر این کار را نکنیم، ممکن است مدیر مربوطه ناچار شود روی‌حساب رفاقت مدت‌ها ما را تحمل کند و یا با وضع افتضاحی عذر ما را بخواهد.
اصلا در مدیریت این کشور هنوز این ماجرا جا نیفتاده و بعید می‌دانم حالاحالاها هم جا بیفتد، ولی بالأخره آرزو بر جوانان عیب نیست.
دیده‌اید توی این فیلم‌ها یک کارتن بر‌می‌دارند و وسایلشان را جمع می‌کنند و می‌روند؟ ما مورد داشته‌ایم در همین شهر خودمان طرف رفته خانه و حاضر نشده کلید اتاقش را به مدیر جدید بدهد؛ به‌ناچار با همکاری بچه‌های آتش‌نشانی در اتاق مدیر مربوطه را شکسته‌اند و مدیر جدید رفته سر پست! حالا فهمیدید چرا من این مدت مطلب نمی‌نوشتم؟!
قاسم رفیعا 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی