کد خبر : 75484
/ 21:59
استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

صادرات ۷ میلیون دلاری کالا از خراسان رضوی به پاکستان

استاندار خراسان رضوی از صادرات ۷ میلیون دلاری کالا از این استان به پاکستان طی ۴ ماه نخست امسال خبر داد.

صادرات ۷ میلیون دلاری کالا از خراسان رضوی به پاکستان

شهرآرا آنلاین / به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان عصر امروز در دیدار با محمد آصف وزیر خارجه پاکستان گفت: مشهد مقدس سالانه میزبان ۲۰۰ هزار زائر پاکستانی است که امیدواریم میزبانی خوبی از این زائران داشته باشیم.

وی با اشاره به روابط اقتصادی مطلوب بین پاکستان و خراسان رضوی، افزود: در چهار ماه امسال واردات از کشور پاکستان به این استان ۲۸ درصد و به همین نسبت صادرات از خراسان رضوی به پاکستان نیز ۲۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در این مدت ۱۵ میلیون دلار واردات از پاکستان به این استان انجام شده است و همچنین ۷ میلیون دلار کالا از خراسان رضوی به پاکستان صادر شده است.

رشیدیان اظهار داشت: بعد از امارات متحده عربی، پاکستان دومین کشوری است که خراسان رضوی از آن کالا وارد می‌کند.

وی با اشاره به شرایط حساس کنونی و لزوم وحدت بیشتر بین کشورهای منطقه، بیان کرد: امیدورم، همکاری‌های بین این خراسان رضوی و پاکستان در سایه وحدت روز به روز گسترش یابد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: زمنیه‌های لازم برای حضور بی‌دغدغه زائران پاکستانی در مشهد فراهم است و از ارائه خدمات مطلوب به آنها از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم.

رشیدیان افزود: در سفری که مقام معظم رهبری سال‌ها پیش به پاکستان داشتند، مورد استقبال مردم این کشور قرار گرفت، همیشه ایشان از سفر به این کشور به عنوان خاطرات خوب یاد می‌کنند.

 

مردم پاکستان ارادت بسیار به رهبر معظم انقلاب دارند

محمد آصف نیز حضور در مشهد مقدس و ملاقات با مسئولان آن را باعث مسرت دانست.
وزیر امور خارجه پاکستان گفت: مردم کشورم ارادت بسیار به رهبر معظم انقلاب دارند و سالها قبل که ایشان به پاکستان سفر کردند، صدها هزار نفر به خیابان آمدند تا آیت الله خامنه ای را از نزدیک ملاقات کنند.
وی افزود: ما دیدارهای پرشور در تهران با مسئولان عالی رتبه جمهوری اسلامی داشتیم و در دیدار با رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه ایران درباره مسائل دوجانبه گفت و گو نمودیم.
وزیر امور خارجه پاکستان اظهار کرد: صحبت های ما با مسئولان جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل منطقه ای بویژه در زمینه کشور افغانستان بود.
آصف گفت: از اینکه خراسان رضوی روابط اقصادی مطلوب با کشور پاکستان دارد، خرسندیم و امیدواریم این روابط و حضور سالانه ۲۰۰ هزار زائر پاکستانی در این استان، زمینه ساز گسترش روابط اقتصادی باشد.
وی افزود: زائران پاکستانی از سفر به مشهد، میزبانی مردم این شهر و خدماتی که دریافت می کنند، اظهار رضایت بسیار دارند.
وی اظهار کرد: ما خواهان توسعه روابط با ایران به عنوان کشور دوست و همسایه هستیم.
وزیر امور خارجه پاکستان به همراه 'سپهبد ناصرخان' دبیر شورای عالی امنیت ملی در سفر یک روزه خود به مشهد مقدس به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند و با مسئولان آستان قدس رضوی دیدار خواهند کرد.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی