کد خبر : 75527
/ 11:37
مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

بحران شدید آب در کشور نیازمند توجه ویژه است

مشاور وزیر و مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: آب قالب در کشور آب سبز است و حدود 70 درصد بارندگی کشور آب سبز بوده که ما کمتر به این مسئله توجه کرده‌ایم.

بحران شدید آب در کشور نیازمند توجه ویژه است

عباس زارع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در خصوص مسئله بحران آب اظهار داشت: در بحث آب هر جشنواره، نشست و گردهمایی که شکل می‌گیرد به دلیل بحران آب بوده، در واقع کشور بحران شدید آب دارد که این مسئله نیازمند توجه ویژه است.

وی بیان کرد: در جشنواره بهره‌وری و بازچرخانی آب با بحث نوآوری و خلاقیت روبه‌رو هستیم که می‌توان از فرصت‌های به وجود آمده در این جشنواره راهکارهایی برای بازچرخانی آب و صرفه‌جویی در مصرف آب داشته باشیم.

مشاور وزیر و مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی افزود: باید از منابع آب محدودی که در دست داریم استفاده بهینه و درستی بکنیم.

زارع با تاکید بر اینکه کمتر به آب سبز توجه شده است، متذکر شد: آب قالب در کشور آب سبز است و حدود 70 درصد بارندگی کشور آب سبز بوده که ما کمتر به این مسئله توجه کرده‌ایم.

وی اشاره داشت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی سبب می‌شود کسانی که در این راستا فکر کرده‌اند، شناسایی شوند چرا که بااین افکار خلاقیت و ایده‌هایی کارساز برای مسئله آب به وجود می‌آید. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی