کد خبر : 75549
/ 20:48
معاون شهردار مشهد در دیدار با هیئت ایتالیایی مطرح کرد

سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در مشهد در ۴ سال اخیر

معاون شهردار مشهد گفت: در چهار سال گذشته حدود ۶ میلیارد دلار در شهر مشهد سرمایه‌گذاری صورت گرفته که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد.

سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد دلاری در مشهد در ۴ سال اخیر

محمدرضا مزجی ظهر امروز در دیدار با هیئت ایتالیایی در محل معاونت اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به این که شهر مشهد مزیت و ویژگی‌های برجسته‌ای برای سرمایه گذاری دارد اظهار داشت: در حالی که کشورها مقابل ایران موانع خیلی زیادی ایجاد کرده‌اند موفق به جذب سرمایه گذاران زیادی شده‌ایم.

مزجی ادامه داد: در چهار سال گذشته حدود ۶ میلیارد دلار در شهر مشهد سرمایه گذاری صورت گرفته که بیشتر آن در بخش خصوصی قرار دارد. این امر نشان دهنده علاقه مندی سرمایه‌گذاران به شهر مشهد و مدیریت و بسترسازی مناسب است.

وی بیان کرد: استقبال از سرمایه گذاری در مشهد فرایند فزاینده‌ای دارد و امیدواریم این اتفاق به صورت زیرینایی در حوزه گردشگری انجام شود. با توجه به این که کشور ایتالیا از زیبایی و جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار است در نظر داریم مهم ترین پروژه اثرگذار را در این دیدار معرفی کنیم.

مزجی در مورد پروژه مطرح شده اظهار داشت: این پروژه در زمینی به مساحت هزار هکتار و در ۹ قطعه به عنوان یک طرح بزرگ گردشگری طراحی شده است.

وی با بیان این که عمده زمین این مکان در اختیار شهرداری است عنوان کرد: شرکتی با هدف خرید زمین برای طرح یاد شده تاسیس شده که توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود.

وی با تصریح این موضوع که شهرداری تنها بستر سرمایه گذاری را فراهم میکند گفت: شهرداری به عنوان یک دوست برای سرمایه گذاران است که دلیل افزایش سرمایه گذاری در مشهد به همین امر قلمداد می‌شود. تجربه در شهر مشهد نشان داده که پروژه‌ها با مدیریت شهرداری پیشرفت فیزیکی و زیربنایی بهتری داشته است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد توسعه سرمایه گذاری مشهد در کل کشور را بی‌نظیر دانست و ادامه داد: سرمایه اولیه طرح مطرح شده هزار و صد میلیارد تومان معادل با ۲۲۰ میلیون یورو است.

 

زمینه سرمایه‌گذاری ایتالیا در مشهد فراهم می‌شود

دبیر جاده ابریشم اروپا گفت: کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا آماده سرمایه‌گذاری در مشهد هستند و زمینه این سرمایه گذاری فراهم می‌شود.

جان روزاریو فلگرینو ظهر امروز در جلسه مشترک هیئت سرمایه گذاری ایتالیا و مشهد اظهار داشت: ایتالیا علاوه بر اینکه با هدف ارائه طرح و ایده به ایران آمده قصد خلق شغل دارد.

 

105817.jpg

 

وی با اشاره به این که در اجرای طرح‌های خود به هیچ عنوان قصد آسیب به محیط زیست را نداریم و با طرح‌هایی که این قصد را داشته باشند همکاری نمی‌کنیم بیان کرد: برای انجام پروژه‌های بزرگ نیاز است که مهندسان داخلی و خارجی به مذاکره و بازدید بپردازند و پس از رسیدن به نتیجه تکنولوژی‌ها به ایران معرفی می‌شوند.

دبیر جاده ابریشم اروپا عنوان کرد: تمام استانداردهای ارائه شده از طریق ایتالیا دارای معتبرترین استاندارد اروپا است و تمام طرح‌ها نیز ضد زلزله و صد در صد مقرون به صرفه خواهد بود.

جان روزاریو فلگرینو با اشاره به این که سه پروژه اصلی برای کشور ایران پیشنهاد شده، در مورد این پروژه ها گفت: مهم‌ترین این پروژه‌ها هتل‌های پنج ستاره‌ای است که از لحاظ قیمتی مطابق با مهمانسراهاست و تنها به فضای ۴۳ متری نیاز دارد.

وی با اعلام این که خدمات استراحت در این هتل یک تا دوساعته برای رانندگان بین راهی رایگان است افزود: با توجه به این که تعداد تصادفات رانندگی در جاده‌ها به دلیل بی‌خوابی راننده‌ها منجر به مرگ تعداد بیشماری از مردم می‌شود این خدمات به صورت رایگان در اختیار راننده و شاگرد راننده قرار می‌گیرد.

جان روزاریو فلگرینو با بیان این که شرکت ما نماینده ۹۰۶ شرکت اروپایی است ادامه داد: اروپا آمادگی سرمایه گذاری در ایران را دارد.

 

منبع: تسنیم

  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی