• خانه
  • خراسان رضوی
  • اسکان روزانه ۶۰ هزار زائر توسط ستاد اربعین در عراق/ میزبانی روزانه ۵ هزار زائر در سامرا برای اولین‌بار
کد خبر : 75551
/ 21:04
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استاندار خراسان رضوی:

اسکان روزانه ۶۰ هزار زائر توسط ستاد اربعین در عراق/ میزبانی روزانه ۵ هزار زائر در سامرا برای اولین‌بار

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استاندار خراسان رضوی از اسکان ۶۰ هزار نفر به صورت روزانه در عراق توسط ستاد اربعین استان خبر داد.

اسکان روزانه ۶۰ هزار زائر توسط ستاد اربعین در عراق/ میزبانی روزانه ۵ هزار زائر در سامرا برای اولین‌بار

محمد حسن واحدی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی اربعین که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه این ششمین جلسه از ستاد اربعین استان است، گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد اربعین کشور ضرورت داشت ستاد استان بومی‌سازی شود.

وی افزود: ستاد اربعین استان با هدف تقویت و انسجام و همگرایی، تقریب مذاهب، رعایت حداکثری آداب زیارت، رعایت جایگاه مرجعیت و میزبانی عراق از جمله اهداف ستاد اربعین بوده است.

معاون استاندار با بیان اینکه مردم محوری یکی از اصول اصلی ستاد است، تصریح کرد: در این راستا ۶ کمیته فرهنگی و آموزشی، اعزام، امنیتی و انتظامی، مشارکت‌های مردمی، بهداشت و درمان، اطلاع رسانی و مستندسازی و ارزیابی و نظارت تشکیل شده است.

واحدی با بیان اینکه تلاش کردیم تا مردم از شهرستان‌ها برای ویزا نیایند، گفت: در همه شهرستان‌ها نمایندگان حج و زیارت معرفی شده است تا مردم برای دریافت ویزا به آنها مراجعه کنند و از آمدن به مشخد خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه قرار است روزانه ۶۰ هزار نفر از استان خراسان رضوی از مرز مهران وارد عراق شوند، گفت: مرز مهران مرز اصلی تردد زائرین استان انتخاب شده است و در کنار آن ۱۰ هزار نفر نیز به صورت روزانه از مرز شلمچه وارد می‌شوند.

معاون استاندار از از میزبانی استان از ۵ هزار نفر برای اولین بار در سامرا خبر داد و افزود: سهمیه استان خراسان رضوی میزبانی از ۲۰ هزار نفر در کربلا، ۱۵ هزار نفر در نجف، ۱۰ هزار نفر در کاظمین و ۱۰ هزار نفر در مسیر نجف به کربلا به صورت روزانه تعیین شده است.

واحدی از صدور ویزای مشهدی‌ها در ۴۸ ساعت خبر داد و ادامه داد: برای صدور ویزا ۱۹۰ دفتر در مشهد و ۷۰ دفتر در شهرستان‌ها تعیین شده است و حداکثر میزان صدور ویزا برای شهرستانی‌ها ۷۲ ساعت است.

وی در پایان گفت: قرار است ۶۰ موکب (ایستگاه صلواتی) در عراق توسط استان خراسان رضوی برپا شود که نسبت به سال گذشته ۲۰ عدد افزایش داشته است.

 

منبع: فارس

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی