کد خبر : 75552
/ 21:12
استاندار خراسان رضوی:

همه اقدامات اربعین پیوست فرهنگی داشته باشد

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین یک همایش بزرگ سیاسی است، اربعین را نماد صلح و دوستی پیروان دین ابراهیمی دانست و تاکید کرد: همه اقدامات ستاد اربعین باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

همه اقدامات اربعین پیوست فرهنگی داشته باشد

شهرآرا آنلاین / علیرضا رشیدیان ظهر امروز در ششمین جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی که ظهر امروز در دفتر استاندار برگزار شد، با بیان اینکه راهپیمایی اربعین یک همایش بزرگ سیاسی است، گفت: راهپیمایی اربعین بزرگترین راهپیمایی دنیا برای یک موضوع دینی و ارزش الهی و قدرت نمایی بزرگی برای محبین اهل بیت (ع) است که نه تنها شیعیان بلکه اهل سنت هم در آن حصور دارند.

وی افزود: حضور مذاهب توحیدی مانند مسیحیت و یهودی‌ها در این مراسم چشمگیر است و نشان می‌دهد این راهپیمایی می‌تواند نماد وحدت بین مکاتب ابراهیمی و نماد صلح و دوستی پیروان دین ابراهیمی باشد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه باید به دور از خشونت و تنش و حرکت‌های افراطی با هدف استمرار پیام امام حسین(ع) و احیای ارزش‌های ایشان حرکت کنیم، اضافه کرد: در اربعین شور است و باید با همت کمیته فرهنگی و کمیته‌های دیگر به افزایش شعور نسبت به شناخت اهل بیت کمک کنیم و پیوست فرهنگی را برای کلیه کمیته‌ها و اقدامات لحاظ کنیم.

رشیدیان خاطرنشان کرد: نکته مهم هماهنگی و برنامه‌ریزی ستاد اربعین است، چراکه کلیه اقدامات متعلق به مردم است و اقدامات ما باید هماهنگ‌تر از سال‌های گذشته برای خدمات بهتر و مناسب‌تر به مردم ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط امنیتی عراق نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است، گفت: تهدیدات امنیتی در سال گذشته بیشتر بود، اما امسال با پیروزس‌های گسترده گروه‌هایی مثل حشد الشعبی امنیت بیشتر است اما دشمن زخم خورده به دنبال ضدبه است و نباید سهل‌انگاری‌های سال گذشته را تکرار کنیم، با به روز کردن آموزش‌ها اشکالات را رفع کنیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همه کمیته‌ها تا برگشت آخرین زائر با قوت به کار خود ادامه دهند و توفیق خدمت را از خود نگیرند.

رشیدیان تاکید کرد: با توجه به حوادث تلخ جاده ای باید از امکانات ریلی و هوایی بیشتر استفاده کنیم و آمادگی جسمی و روحی رانندگان جاده ای ارزیابی شود و ایستگاه‌های بین راهی و استراحت آنها مشخص شود تا کمترین خطر را داشته باشیم.

وی گفت: حضور نیروهای حج و زیارت در مرزهای خروجی الزامیست و باید تمامی خدمات را با عنوان ثامن الحجج انجام دهیم و در کنار آن با همکاری آستان قدس رضوی از توزیع تبرکات ثامن الائمه غافل نشویم.

 

منبع: فارس

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی