کد خبر : 75602
/ 22:28
رئیس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی خبر داد

کلاهبرداری در مشهد به بهانه تحصیل در آمریکا

رئیس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی گفت: فردی شیاد که با تنظیم قرارداد جعلی تحصیل در آمریکا از یک شهروند در مشهد کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

کلاهبرداری در مشهد به بهانه تحصیل در آمریکا

شهرآرا آنلاین / حمید رزمخواه عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با دریافت مرجوعه قضایی از سوی خانمی میانسال مبنی بر جعل و کلاهبرداری، موضوع در دستور کار تیمی از پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: بررسی اظهارات مالباخته نشان داد که از طریق تبیلغات در شبکه‌های اجتماعی با فردی به نام مهدی که با راه‌اندازی موسسه‌ای آموزشی در خیابان احمدآباد مشهد برای اعزام شهروندان به خارج از کشور و ادامه تحصیل، آشنا شده است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی ادامه داد: این شیاد طبق تنظیم قراردادی جعلی با این خانم میانسال به او قول می‌دهد که دو فرزندش را برای تحصیل به آمریکا بفرستد و از او ۱۵۸ میلیون تومان دریافت کرده و متواری می‌شود.

رزمخواه بیان کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده با همکاری تیمی از اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی پس از چندین روز کار اطلاعاتی با کنترل محل‌های احتمالی تردد این فرد، سرانجام او را در بلوار فرهنگ شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا، اضافه کرد: شهروندان می‌توانند در صورت شکایت مشابه به پلیس آگاهی شکایت خود را مطرح و پیگیری کنند.

 

منبع: فارس

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی