کد خبر : 75630
/ 13:53

زورگیری با ضربۀ گوشت‌کوب

فرمانده انتظامی مشهد پروندۀ یک سرقت خشن مقابل یکی از بانک‌های مشهد را تشریح کرد؛

زورگیری با ضربۀ گوشت‌کوب

دیبا- فرمانده انتظامی مشهد، در تشریح یک مورد زورگیری عجیب مقابل یکی از بانک‌های مشهد، از دستگیری عامل این سرقت خبر داد.
به گزارش شهرآرا، مردی جوان برای خوردن آب به یکی از بانک‌های مشهد می‌رود که می‌بیند یکی از مشتریان ٣ میلیون تومان وجه نقد دریافت می‌کند و این پول‌ها را درون کیف‌دستی‌اش می‌گذارد.
دقایقی بعد، این مشتری، با نقدینگی ٣ میلیون تومانی، در حالی پا به خیابان گذاشت که فردی سایه‌‌به‌سایۀ او به صورت مخفیانه حرکت می‌کرد. مشتری از همه‌جا بی‌خبر، در حالی که قصد سوار شدن به خودرویش را داشت، ناگهان ضربه‌ای به سرش خورد و، هنگامی که به خودش آمد، متوجه غیب شدن کیف‌دستی و وجوه نقدش شد.
با گزارش این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیسی، تیم گشتی کلانتری سجاد مشهد وارد عمل شد. مأموران، پس از شنیدن اظهارات مال‌باخته، بررسی‌های خود را آغاز کردند.
دقایقی بعد، تصاویر دوربین‌های مداربسته نشان داد که مردی جوان، هنگامی که مشتری قصد داشته است سوار خودرویش شود، از پشت سر، با یک گوشت‌کوب ضربه‌ای به سرش زده و سپس کیف دستی‌اش را سرقت کرده است.
فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به اینکه ادامۀ بررسی‌ها نشان داد که این فرد دقایقی قبل به بهانۀ آب خوردن درون بانک بوده است بیان کرد: «مأموران، با این احتمال که متهم هنوز در همان منطقه باشد، طرح مهار را اجرا کردند.».
سرهنگ محمد بوستانی افزود: «مأموران، که موفق به شناسایی متهم شده بودند، توانستند این فرد را در یکی از خیابان‌های همان اطراف دستگیر کنند.».
وی ادامه داد: «بررسی‌ها نشان داد این متهم ٣١ساله، که دارای سابقۀ کیفری است، اعتراف کرده برای رفع عطش به درون بانک رفته و، هنگامی که چشمش به پول‌های مال‌باخته افتاده، وسوسه شده که این پول‌ها را سرقت کند و این نقشه را طراحی کرده است.».
فرمانده انتظامی مشهد به شهروندان توصیه کرد، هنگام مراجعه به بانک یا استفاده از دستگاه خودپرداز، مراقب اطراف خود باشند و از به نمایش گذاشتن وجوه نقد همراه یا شمارش بسته‌های اسکناس در حضور افراد غریبه جداً خودداری کنند تا از وقوع چنین سرقت‌هایی پیشگیری شود. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی