کد خبر : 75653
/ 20:49

گشتیم نبود، نگرد، نیست

آریا بی‌ریا- وزیر کار از ورود یک میلیون متقاضی جدید به بازار کار خبر داد. نظر شما در این زمینه چیست؟

گشتیم نبود، نگرد، نیست

آریا بی‌ریا- وزیر کار از ورود یک میلیون متقاضی جدید به بازار کار خبر داد. نظر شما در این زمینه چیست؟
الف. ازآنجاکه کلی بیکار از دولت‌های قبلی روی دستمان باقی مانده و تا بخواهیم برای آن‌ها کار ایجاد کنیم، متقاضیان جدیدی وارد بازار کار می‌شوند، پیشنهاد می‌شود از ورود متقاضی جدید به بازار کار به‌شدت خودداری کنیم. به این منظور می‌توانیم طرحی به تصویب برسانیم که دوران لیسانس به‌جای چهار سال، سی‌چهل سالی طول بکشد تا پیش از آنکه فارغ‌‌التحصیلان این دوره‌ها بخواهند وارد بازار کار شوند، وارد آن دنیا شوند.
ب. افرادی که در این سال‌ها به‌دنبال کار گشته‌ و پیدا نکرده‌اند، برای آنکه متقاضیان جدید بازار کار، زیاد اذیت نشوند، به آن‌ها بگویند: «گشتیم نبود، نگرد، نیست.».
ج. بهتر است متقاضیان کار بدانند که پیدا کردن شغل، نوبتی نیست و رابطۀ تنگاتنگی با ژن خوب دارد. هر که ژنش بهتر، دستیابی به شغلش آسان‌تر.
د. وزیر کار همچنین گفته‌ است که به‌زودی سالمندان کشور 30میلیون نفر  می‌شوند. به این منظور بهتر است کار خاصی انجام ندهیم و صبر کنیم تا سالمندان کشور زیاد شده و بازنشسته شوند و خودبه‌خود فرصت‌های شغلی برای متقاضیان جدیدِ بازار کار ایجاد شود.

قول بدهیم حرکات موزون انجام ندهیم، مشکلی نیست؟
جواد لاریجانی گفت: «مقصود اصلاح‌طلبان از کنسرت، بزن‌وبرقص است.». در این‌باره چه نظری دارید؟
الف. پس در طول این مدت، اصلاح‌طلبان رویشان نمی‌شده منظورشان را واضح بگویند و شما کارشان را ساده کردید؟ شما چطوری از دلشان خبر دارید؟
ب. بزنش را قبول داریم، آن‌هم نهایت، دست زدن به‌صورت دوانگشتی، اما بقیه‌اش را نه.
ج. به‌نظر شما از آن کارهایی که گفته‌اید، در کنسرت تتلو بیشتر می‌شود انجام داد یا در کنسرت همایون شجریان؟
د. ما اگر قول بدهیم نه بزنیم و نه از آن کارهایی که گفتید انجام بدهیم، مشکلی نیست؟ حلّه؟

چرا این‌همه سفر؟ چرا این‌همه هزینه؟
نظر شما دربارة سفر رئیس‌جمهور و وزیر امورخارجه به نیویورک چیست؟
الف. خبرهایی دربارۀ واردات گستردۀ تراریخته‌ها به کشور شنیده می‌‎شود، آن‌موقع رئیس‌جمهور و وزیر امورخارجۀ کشور به نیویورک سفر می‌کنند؟ درست است که ربطی به‌هم ندارد، اما بالاخره ما باید به یک چیزی گیر بدهیم. بحث برجام و حقوق‌های نجومی و... که دیگر قدیمی و دمده شده و کاربرد چندانی ندارد، مگر بشود دلواپسی‌مان را با همین گیر دادن به محصولات تراریخته نشان بدهیم.
ب. وقتی می‌شود با هزینه‌هایی به‌مراتب کمتر به استان‌های کشور خودمان سفر کرد و از سفرهای استانی و نقاط خوش‌آب‌وهوای کشور خودمان لذت برد، چرا سفر خارجی؟
ج. مزۀ سفر به دسته‌جمعی رفتنش است، بهتر نبود دکتر روحانی هم مانند برخی‌ها چندده‌نفری را با خودش به نیویورک می‌برد؟
د. چرا این‌همه سفر؟ چرا این‌همه هزینه؟ بهتر نبود اگر با کسی کاری داشتند، پیامک می‌زدند؟ و یا در تلگرام با وی گفتگو می‌کردند؟

به چالش کشیدن مغز
به‌تازگی رئیس انجمن آلزایمر گفته است: «اگر می‌خواهید آلزایمر نگیرید، مغزتان را به چالش بکشید.». نظر شما در این زمینه چیست؟
الف. پس بگو چرا برخی‌ها، از بانوان شورای شهر مشهد برای بازی افتتاحیۀ ورزشگاه دعوت نکردند، قصدشان خیر بوده و می‌خواسته‌اند ما هی با خودمان بگوییم: «آخه چرا؟ آخه چرا؟ واقعاً چرا دعوتشون نکردین؟». تا به این ترتیب مغز ما و دیگر اقشار جامعه دچار چالش شود و خدایی‌ناکرده یک‌وقت آلزایمر نگیریم.
ب. شاید چون خودشان پیش از این، به اندازۀ کافی مغزشان را به چالش نکشیده بودند، کمی دچار فراموشی شده‌اند و یادشان رفته که از بانوان شورای شهر دعوت  کنند.
ج. یعنی ما که صبح تا شب مغزمان در حال چالش است و همه‌اش با خودمان حساب‌وکتاب اقتصادی می‌کنیم، دیگر آلزایمر نمی‌گیریم؟
د. در راستای به چالش کشیده شدن مغزتان، همین‌جا این مطلب را به پایان می‌رسانیم و از شما دعوت می‌کنیم که جدول امروزمان را حل کنید. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی