کد خبر : 75769
/ 18:31

از دوری صیاد د گر تاب ندارم

وقتی مدام آلبوم افتخاری را زمزمه می‌کنید که «از دوری صیاد دگر تاب ندارم...» نتیجه‌اش همین می‌شود که بانک مرکزی از سامانۀ «صیاد» رونمایی می‌کند

از دوری صیاد د گر تاب ندارم

پرکلام- وقتی مدام آلبوم علیرضا افتخاری را زمزمه می‌کنید که «از دوری صیاد دگر تاب ندارم، رفته است قرارم...» نتیجه‌اش همین می‌شود که بانک مرکزی از سامانۀ «صیاد» رونمایی می‌کند و با توپ پر به شکار بدحساب‌ها و برگشتی‌دارها می‌رود؛ بدین صورت که چک را می‌گیرید و عدد روی آن را به سامانه پیامک می‌کنید تا آمار صاحب‌حساب تابلو ‌شود! در همین راستا:
- در مراسم خواستگاری هم پدر عروس باید یک برگ «چک صیادی» از داماد بگیرند و فقط درصورت مثبت بودن جواب پیامک، اجازۀ ورود عروس‌خانم را با سینی چای بدهند.
- ادارۀ مالیات هم چک مؤدیان را استعلام کند و درصورت مثبت بودن سابقه، بگوید: «به‌به، خوش‌حسابم که هستی!» و به‌خاطر پر بودن حساب، 10درصد حق خوش‌حسابی به مالیات آن‌ها اضافه کند.
- نیاز به یادآوری نیست که کارمزد پیامک، کارمزد استعلام، حق شیفت برای ارسال‌های خارج از ساعت کاری، حق سختی کار و همچنین شیرینی‌ بچه‌های دایرۀ استعلام را برای پیامکِ «برگشتی نداره، بزن دست قشنگه رو»، بانک‌ها باید به‌صورت تمام‌وکمال از حساب هر دو طرف معامله، کسر کنند.
106127.jpg

بخشش لازم نیست، اعدامش کنید!
کار از تعیین محل ویرگول در این جملۀ معروف گذشته. به استناد قانون محترم چسبندگی به میز، هر مدیری دست‌کم یک میز دارد که به آن چسبیده ‌است، بنابراین جدا کردن وی از میز، امری نشدنی و خلاف عرف است که سیامک مدیرخراسانی، قاضی پرونده‌های احمدی‌نژاد و مرتضوی،
به‌عنوان اولین ناقض این قانون، اعلام کرده است: «در حکم دادگاه مرتضوی، انفصال دائم از خدمات قضایی و 200هزار تومان جزای نقدی صادر شد... انفصال دائم برای یک قاضی مانند حکم اعدام است!». به نظر ما اگر «200هزار تومان» جریمه محسوب می‌شود، در اعدام بودن انفصال از خدمت هم شکی نیست. در همین راستا:
- انفصال دانش‌آموزان از اوقات‌فراغت تابستان و اتصال به سال تحصیلی جدید هم یک‌جورهایی اعدام است!
- وادار کردنشان به انفصال از پلی‌استیشن و اتصال به درس و مشق هم کودک‌آزاری شدید و اعدام محسوب می‌شود و قابلیت پیگرد قضایی را دارد.
- دور کردن اجباری مدیران از میزشان با بهانه‌هایی مانند مرخصی، مأموریت و درنهایت اخراج، مانند قطع کردن شریان‌های حیاتی است و قتل عمد محسوب می‌شود.
- استعفای مدیران از سمت خودشان هم خودکشی به‌حساب می‌آید و نیاز به تماس سریع با فوریت‌های اجتماعی و مشاورۀ روانی دارد.

کم ببند، همیشه ببند!
این نوبلی‌ها باید بروند از بازیکنان خارجی شاغل در لیگ ایران یاد بگیرند که چطور با شکایت، حقشان را بگیرند و این جایزۀ صلح نوبل را از بادام‌سوشی... ببخشید، مادام‌سوچی پس بگیرند و
بیشتر از این باعث ویبره رفتن روح نوبل در گور نشوند. بکشید، بسوزانید و دودش را هوا کنید، تازه بعد از یک ماه تریپ «نادان کل» بیایید که: «نمی‌دانم چرا مسلمانان میانمار آواره شده‌اند!». عفو بین‌الملل هم اعلام کرده: «سوچی در قبال پاک‌سازی قومی، سرش را مثل کبک زیر برف کرده است.». در همین
 راستا:
- نمی‌دانیم ایشان چی می‌زند و ساقی‌اش کیست، ولی هر چی می‌زند، جنس اعلایی است و فاز خوبی می‌دهد. عفو بین‌الملل هم بهتر است ایشان را کلا معاف کند!
- با توجه به استدلال «من نبودم، دستم بود... تقصیر آستینم بود...آستین مال کتم بود... کتم مال بابام بود!»، باید بروند بابای سوچی را مؤاخذه کنند.
- درست است که در میانمار هم ممکن است مثل اینجا کنتور درست‌وحسابی نصب نشده باشد، ولی از قدیم گفته‌اند کم ببند، همیشه ببند!
- این وسط انجمن حمایت از کبک‌ها هم شاکی شده و بیانیه‌ای برای ستون «سرسره» ارسال کرده که با این روند گرم شدن زمین، اول به ما برف نشان بدهید، بعد مدعی شوید که ما سرمان را زیرش می‌کنیم! 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی