کد خبر : 75789
/ 09:31

محفل شیرخوارگان حسینی در حرم رضوی برگزار می‎شود

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: باشکوه‌‏ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام در نخستین جمعه ماه محرم الحرام، در بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) برگزار می‏‌شود.

محفل شیرخوارگان حسینی در حرم رضوی برگزار می‎شود

حجت الاسلام سید جلال حسینی اظهار کرد: مراسم بزرگداشت یاد و خاطره حضرت علی اصغر(ع) مطابق برنامه هرساله در حرم مطهر امام رضا(ع) به طور همزمان با بسیاری از استان‏‌ها و کشورهای جهان اسلام برگزار می‏‌شود.

وی تصریح کرد: باشکوه‏‌ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام در نخستین جمعه ماه محرم الحرام مصادف با 31 شهریورماه در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) با حضور خیل عظیمی از زائران برگزار می‏‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی بیان کرد: این مراسم ساعت 8 صبح با تلاوت قرآن کریم در صحن جامع رضوی آغاز می‏‌شود و با دکلمه خوانی خانم زنگویی، مرثیه سرایی و عزاداری احمد واعظی تا ساعت 10:30 ادامه پیدا می‏‌کند.

وی حجت الاسلام کاردان را سخنران این برنامه معرفی و اعلام کرد: در این ویژه برنامه گروه تواشیح نسیم قدر اجرای برنامه دارد و در پایان مراسم سوگندنامه این همایش با شکوه قرائت خواهد شد.

حسینی به استقبال مادران از آیین شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و افزود: مادران با پوشاندن لباس سبز بر تن شیرخوارگان خود که از سوی آستان قدس رضوی به آن ها اهدا می‏‌شود، در این مراسم گردهم می‌‏آیند.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: این مراسم به طور همزمان در بیش از چهار هزار نقطه از ایران و 41 کشور جهان برگزار می‌‏شود.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی