• خانه
  • خراسان رضوی
  • آینده خوبی را برای شهر مشهد متصور هستم / مشهد نیازمند توجه ویژه همه دستگاه‌های کشور است
کد خبر : 75795
/ 13:01
استاندار خراسان رضوی در مراسم معارفه شهردار جدید و تودیع شهردار پیشین مشهد مقدس:

آینده خوبی را برای شهر مشهد متصور هستم / مشهد نیازمند توجه ویژه همه دستگاه‌های کشور است

استاندار خراسان رضوی گفت: با شناختی که از دولت، شورای پنجم و شهردار جدید مشهد دارم، آینده خوبی را برای این شهر متصور هستم.

آینده خوبی را برای شهر مشهد متصور هستم / مشهد نیازمند توجه ویژه همه دستگاه‌های کشور است

به گزارش شهرآراآنلاین، علیرضا رشیدیان در مراسم معارفه شهردار جدید و تودیع شهردار پیشین مشهد با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و تسلیت فرارسیدن ماه محرم، اظهار کرد: اینگونه جلسات که با عنوان تودیع و معارفه برگزار می‌شود هم معمولا تلخی دارد زیرا از دوستانی که با آنها کار کرده‌ایم خداحافظی می‌کنیم و شیرینی دارد چون با دوستان جدیدی که کار را شروع می‌کنند ادامه فعالیت خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه مردم بهتر شدن اوضاع را می‌خواهند، افزود: این مراسم در واقع ادامه سنت تغییر است که هم در طبیعت وجود داشته و هم در مسئولیت‌ها و مدیریت‌ها و در جهت تکامل و رشد و تعالی انجام می‌شود. امیدواریم این تغییرات در مدیریت شهری مشهد برای جامع و کامل شدن باشد.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: آنچه از مدیران انتظار می‌رود آن است که توانمندی‌های دوره قبل از خود را حفظ کرده و شرایط جدید را نیز مدیریت کرده و رشد دهند.
رشیدیان تصریح کرد: بزرگترین کلان‌شهر زیارتی جهان تغییرات زیادی در گذر زمان داشته است و در همین سال‌های اخیر نیز تغییرات جمعیتی زیادی به خود دیده است و باید بدانیم که این افزایش جمعیت پاسخ‌های خود را می‌خواهد. البته نمی‌توان از یک دستگاه انتظار ارائه این خدمات را داشت بلکه نیازمند همکاری همه دستگاه ها و بخش خصوصی و دانشگاه‌ها در این موضوع هستیم.
وی خاطرنشان کرد: جایگاهی که مشهد مقدس به عنوان مضجع امام مهربانی‌ها دارد در بین مردم منطقه خاص است. در سال 27 میلیون نفر زائر داخلی و خارجی داریم که شهری بین‌المللی و جهان شهر را رقم زده است. مجاوران ما در مشهد علاوه بر ایرانی بودن، 320 هزار ساکن خارجی نیز دارد. از کشورهای همسایه و دور دانشجویانی از کشورهای مختلف به این شهر آمده و مشهد تبدیل به شهر علم و دانش شده است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: مسلما این شهر نماد توانمندی و ظرفیت مدیریت جمهوری اسلامی ایران است لذا ما برای اداره این شهر فقط نیازمند مساعدت مسئولان این استان نیستیم بلکه همه ظرفیت‌های ملی نیز باید بکار گرفته شوند. مبنای قضاوت همه مسافران در مورد ایران آن چیزی است در که در مشهد می‌بینند لذا باید توجه ویژه ای به این شهر شود.
وی گفت: این شهر همانطور که بزرک شده مشکلاتش نیز بزرگ شده است. روزانه 2 تن زباله در این شهر جمع می‌شود که یک ثروت هم است. ظرفیت سازی برای استفاده از این ثروت و فاضلاب باید صورت گیرد. در دوران شهردار بودن مرتضوی در حوزه فضای سبز تلاش‌هایی شد که باید توسعه یابد.
رشیدیان افزود: به هر حال مسائل مختلفی که در حوزه خدمات شهری، عمرانی، جمع آوری زباله، توسعه شهری، اصلاح حاشیه شهر و تکمیل خدمات آتش نشانی و مدیریت بحران‌های احتمالی نیز باید توجه گردد.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بحث حمل و نقل از مسائل جدی است که باید با حضور 6 میلیون مسافرت شهری به این حوزه توجه شود. مسئله بعدی ارتقای شاخص‌های زندگی شهری برای توانیابان و معلولان و سالمندان می‌باشد که باید به این حوزه نیز توجه شود.
وی با اشاره به اینکه به هوشمندسازی شهر همزمان با پایتختی فرهنگی جهان اسلام پرداخته شد که باید بیشتر شود، افزود: بخث نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر جز موضوعات مهم است. تلاش‌هایی قبلا در این زمینه انجام شده که باید سرعت یابد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از مرتضوی و شورای قبل که در حوزه مدیریت شهری مشهد تلاش کردند، گفت: آقای تقی زاده خامسی دارای تجربه فراوان علم و دانش لازم و انکیزه برای خدمت به شهر بهشت هستند. شورای شهر پنجم نیز همه دل در گرو توسعه این شهر دارند که امیدواریم بتوانند ظرفیتی ایجاد بکنند که از همه فرصت ها و سلایق و گروه‌های سیاسی برای توسعه شهر استفاده شود.
استاندار خراسان رضوی افزود: نباید خودمان را محدود به یک سلیقه خاص کنیم. جمع آوری ایده ها و پرداختن به ظرفیت‌های و محدودیت‌های شهر باید در اولیت قرار گیرد. یقینا با شناختی که از دولت و شورای پنجم و شهردار جدید دارم آینده بسیار خوبی برای این شهر متصور هستم. امیدوارم شهردار جدید مشهد در این مسئولیت سنگین موفق باشند. همه باید برای این موضوع کمک کنیم. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی