کد خبر : 75798
/ 13:05
شهردار پیشین شهر مشهد در مراسم معارفه شهردار مشهد:

شهردار مشهد با کارآمدی خود می‌تواند یک شهر بزرگ را اداره کند

شهردار پیشین شهر مشهد گفت: من یک از افرادی بودم که آقای تقی زاده خامسی را به شورای پنجم پیشنهاد دادم زیرا با کارآمدی که دارند می‌تواند یک شهر بزرگ را اداره کنند.

شهردار مشهد با کارآمدی خود می‌تواند یک شهر بزرگ را اداره کند

اکبر صابری‌فر لحظاتی قبل در آیین معرفی شهردار جدید و تودیع شهردار پیشین که در ساختمان سپید مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از شورای اسلامی شهر صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم که فردی را انتخاب کردند که خصوصیات آن فراتر ازآنچه آقای حیدری گفتند، است و من یکی از افرادی بودم که وی را به شورای پیشنهاد دادم زیرا با کارآمدی که دارند می‌تواند یک شهر بزرگ را اداره کنند.
وی با اشاره به توسعه شهر مشهد بیان کرد: در طرح خازنی سال 1319 جمعیت شهر مشهد بیش 16 هزار نفر بوده اما امروز جمعیت شهر مشهد با افزایش 200 برابری به بیش از 3 میلیون نفر افزایش یافته است.
صابری فر بیان کرد: در زمانی که من در سال 1368 به عنوان شهردار مشهد انتخاب شدم بزرگ‌ترین مشکل مشهد که توسط آقای جنتی به من اعلام شد موضوع ترافیک بود و من در اولین گام سازمان حمل‌ونقل و ترافیک را تشکیل دادم.
شهردار پیشین شهر مشهد ادامه داد: این در حالی است که مشهد در این سال تنها 100 هزار خودرو داشت اما امروز بیش از یک میلیون خودرو در این شهر در حال تردد هستند یعنی به‌طور میانگین سالانه 40 هزار خودرو به این شهر اضافه شده و در واقع امروز برای حل ترافیک باید ده‌ها تقاطع غیر هم‌سطح در مشهد احداث شود.
صابری فر تصریح کرد: امروز تعریض و بازگشایی خیابان‌ها در شهر مشهد بسیار دشوار است و این در حالی است که در گذشته این‌گونه نبود و این‌ها معضلات بزرگی است که پیش روی شورای پنجم و شهردار مشهد قرار دارد.
وی گفت: بنده از نمایندگان مجلس درخواست دارم که پای کار بیایند زیرا در غیر این صورت مشهد در آینده غیرقابل سکونت می‌شود و امروز هوای پاک در مشهد به شدت کاهش یافته است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از زحمات سید صولت مرتضوی در طول 4 سال گذشته قدردانی می‌کنم و آرزوی موفقیت برای تقی زاده خامسی به در شهر مشهد دارم. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی