• خانه
  • خراسان رضوی
  • دولت و آستان قدس با تمام توان در راستای حل مشکلات شهر مشهد گام بردارند / شهردار مشهد شخصیتی پر تجربه و کارآمد دارد
کد خبر : 75803
/ 13:40

دولت و آستان قدس با تمام توان در راستای حل مشکلات شهر مشهد گام بردارند / شهردار مشهد شخصیتی پر تجربه و کارآمد دارد

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید دولت و آستان قدس رضوی با تمام توان در راستای حل مشکلات شهر به شهرداری این شهر کمک کنند.

دولت و آستان قدس با تمام توان در راستای حل مشکلات شهر مشهد گام بردارند / شهردار مشهد شخصیتی پر تجربه و کارآمد دارد

 علی جنتی در مراسم معارفه شهردار جدید و تودیع شهردار پیشین مشهد اظهار کرد: همه می‌دانیم که شهر مشهد بعد از تهران بزرگترین کلانشهر کشور است و همه مصائبی که کلان‌شهرها دارند اینجا هم دارد ولی ویژگی خاص این شهر وجود بارگاه رضوی است که کعبه امال همه مسلمانان داخلی و خارجی است.
وی افزود: مسائل مختلفی حضور زائران در مشهد ایجاد می کند. سال 67، 12 میلیون زائر به مشهد سفر کرده بودند که این رقم حالا به 27 میلیون رسیده است. مشهد شهری است که شعاع فرهنگیش به همه سرزمین ایران می‌تابد.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه خدماتی که باید در این شهر داده شود هم برای زائران و هم برای مجاوران است، ادامه داد: چالش‌های زیادی در این شهر وجود دارد که یکی از آنها مسئله حمل و نقل و ترافیک است. علی‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته کماکان این معضلل هنوز مشهود است.
جنتی تصریح کرد: بافت‌های فرسوده و مهم‌تر از آن حاشیه‌نشینی از معضلات مهم شهر مشهد است که در سفر رییس جمهور یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفت، این مهم بود.
وی بیان کرد: حادثه 9 خرداد سال 71 و مشکلاتی که بر اثر آن پیدا شد یکی از عوارض این حاشیه نشینی بود.
جنتی با بیان این مطلب که آلودگی‌های زیست محیطی که به دلیل جمعیت زیاد و صنایع و خودروها در مشهد ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف آب، فقدان امکانات رفاهی لازم برای زائران که میلیونی به این شهر می‌آیند، توسعه نامتقارن شهر و چالش‌های فرهنگی تنها گوشه‌ای از مشکلات موجود در این شهر است که تنها شهرداری نمی‌تواند با همه امکاناتی که دارد به این معضلات بپردازد و دولت با تمام توان و آستان قدس رضوی با همه امکانات باید در جهت حل این مشکلات گام بردارند.
وی با تاکید بر اینکه همه باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم در خدمت مجاوران و زائران این آستان باشیم، افزود: برای حل این مشکلات باید از همه نخبگان بهره گرفته شود.
جنتی بیان کرد: برای حفظ هویت فرهنگی شهر مشهد باید تلاش کنیم. سال 2017 مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام نام گرفت که تلاش‌هایی هم در این راستا انجام شد و جلساتی تشکیل شد، به هرحال همین‌که شهر مشهد این عنوان را گرفته به دلیل اهمیتی است که این هویت این شهر دارد.
وی تاکید کرد: ما باید شهرداری را به عنوان یک نهاد خدماتی در نظر بگیریم که همه همتش را برای خدمات عمرانی و اجتماعی و خدمات شهری بکار بندد و این کارها بدون دخالت سیاسی انجام شود.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در این دوره، شورای پنجم مشهد متشکل از فرهیختگان آگاه و دانشگاهی و شخصیت‌های باتجربه است که این موضوع بسیار نوید بخش می‌باشد. من از اعتماد مردم به این شورا سپاسگزارم که امیدوارم این شورا منشا خدمات برای همه باشد.
جنتی با اشاره به اینکه به سهم خودم از شورای چهارم و شهردار پیشین و شهردارن گذشته و شوراهای قبل مشهد تشکر می‌کنم، بیان کرد: آقای تقی‌زاده خامسی را در دوران سال‌های 68 تا 71 که در مشهد فعالیت داشتم، می‌شناسم. وی در این دوران به عنوان معاون عمرانی استانداری بودند. وی شخصیت پر تجربه و کارآمدی دارد که خدمات بسیار ارزنده‌ای به استان خراسان بزرگ انجام دادند.
وی گفت: 6 سال معاون عمرانی استانداری و 5 سال معاون شهردار تهران بودن از سوابق ارزنده تقی زاده خامسی می‌باشد که وی در 3 معاونت شهرداری تهران خدمت کرده‌اند. در حوزه فرهنگی، اولین فرهنگسرای تهران همچنین مساجد زیادی در دوران ایشان ساخته شد.
جنتی تصریح کرد: تقی زاده خامسی در روزنامه همشهری فعالیت داشتند و همچنین بنیانگذار فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در تهران بودند. وی از نظر شخصیتی فردی با تجربه، با سلامت نفس، صراحت لهجه و شجاعت در تصمیم گیری هستند.
وی با اشاره به اینکه در تهران هم پیشنهاد دادم تا تقی زاده خامسی را به عنوان شهردار این شهر برگزینند، خاطرنشان کرد: این انتصاب را هم به شورای شهر مشهد و هم به تقی زاده خامسی به عنوان شهردار مشهد تبریک عرض می‌کنم. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی