کد خبر : 75820
/ 12:16
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

دبیرخانه صادرات ایران به روسیه راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی گفت: دبیرخانه صادرات ایران به روسیه راه‌اندازی شده است.

دبیرخانه صادرات ایران به روسیه راه‌اندازی شد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در میز کشوری همکاری‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: باید مبادلات ما با کشور روسیه دو طرفه باشد. شاید یکی از نکاتی که خیلی مهم است این است که شرکت های ما هنوز جهانی نشده است.

وی افزود: مهم ترین مسئله که در رابطه با تجارت با روسیه وجود دارد، اراده مقامات دو کشور برای توسعه روابط است. مشکلات جدی در مسیر مبادلات تجاری و بازرگانی بین دو کشور وجود دارد و این امر ایجاب می‌کند که ما در مسیر تسهیل روابط حرکت کنیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: این استان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه مبادلات تجاری با کشور روسیه در حوزه روابط اقتصادی، حمل و نقل، معدن، کشاورزی، پتروشیمی و... دارد. این مزیت‌ها به ویژه در حوزه کشاورزی بسیار زیاد است. از حدود ۵۵۵ میلیون دلار صادرات استان، تنها ۱۷۸ میلیون دلار صادرات محصولات کشاورزی و صنایع وابسته به آن بوده است.

وی ادامه داد: براساس تاکیدات وزیر امور خارجه، حضور موثر و قدرتمند خراسان رضوی در بازارهای روسیه با جدیت دنبال می‌شود و در همین راستا رئیس جمهور تاتارستان به مشهد مقدس و هیاتی از استان نیز به این کشور سفر کرد.

سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: در این سفرها ۲۸ توافق عملیاتی با یکدیگر صورت گرفت. 

رسولیان با بیان این که برای ورود به روسیه، تاتارستان بهترین مسیر است؛ افزود: موافقت روسیه برگزاری نمایشگاهی از سوی خراسان رضوی اعلام و همچنین دبیرخانه صادرات ایران به روسیه ایجاد شد تا استان ما به صورت ویژه در این کشور حضور داشته باشد. ما در این استان به دنبال ایجاد هولدینگ هایی برای صادرات محصولات تجاری هستیم.

 

منبع: تسنیم

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی