کد خبر : 75905
/ 16:05
رفتارهای خود را تغییر دهید تا کیفیت زندگی ‌تان بهتر شود

خانوادۀ خندان

بعضی‌ها به‌دلیل نوع شغلشان ساعات زیادی از روز نمی‌توانند کنار هم باشند؛ شما می‌توانید با انجام برخی کارها و خوردن مواد غذایی سالم، استحکام خانوادگی خود را بیشتر کنید.

خانوادۀ خندان

در اینجا به چند نمونه از این عادت‌های خوب خانوادگی اشاره می‌کنیم.

■ موبایل‌ها را خاموش کنید: خیره‌شدن زیاد به موبایل و لپ‌تاپ غیر از اینکه به بینایی شما لطمه می‌زند، می‌تواند به روابط خانوادگی‌تان هم ضربه وارد کند. سعی کنید وقتی کنار خانواده هستید، همۀ وسایل الکترونیکی را خاموش کنید؛ مثلا تماشای تلویزیون در‌کنار خانواده نه‌تنها باعث ارتباط و هم‌کلامی بیشتر اعضای خانواده می‌شود، بلکه در آیندۀ فرزندان، خاطرات شیرینی بر جای می‌گذارد.

■ پیروزی‌های یکدیگر را جشن بگیرید: اهمیت‌دادن به اتفاقات و شادی‌های اعضای خانواده، حتی کوچک‌ترین فرد، در استحکام روابط و ایجاد صمیمیت خیلی تأثیر دارد. همیشه استعدادهای خود و اعضای خانواده را شناسایی کنید؛ برای هر موفقیت هرچند کوچک یک جشن ساده کنار هم برگزار کنید. این شادی‌های کوچک در‌کنار خانواده از بهترین خاطرات سال‌های آینده می‌شود.

■ در آشپزی همکاری کنید: با این کار هم شما حس مشارکت در خانواده را تقویت کرده‌اید و هم از خوردن غذایی که با کمک هم درست کرده‌اید، لذت بیشتری می‌برید.

■ محیط خانه را ایمن کنید: این ایجاد ایمنی‌کردن از خردسالی با دور نگه‌داشتن وسایل خطرناک شروع می‌شود و در بزرگ‌سالی به دور‌کردن بچه‌ها از مواد مخدر و فعالیت‌های خطرناک می‌رسد. اگر محیط روانی خانه سالم باشد، فرزندان در امنیت و سلامت رشد می‌کنند.

■ استرس‌ها را با هم حل کنید: مشکلات و نگرانی‌های خود را با خانواده در‌میان بگذارید و با انجام فعالیت‌هایی مثل پیاده‌روی و یوگا و دیگر ورزش‌های ذهنی، با هم بر مشکلات غلبه کنید. حل‌‌کردن فشار و استرس به کمک خانواده خیلی مفیدتر است. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی