کد خبر : 75947
/ 20:09
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

شکست حصر آبادان سرآغاز پیروزی‌های بعدی در دفاع مقدس بود

آیت‌الله علم‌الهدی: جریان دفاع مقدس با شکست حصر آبادان جهت دیگری گرفت و در واقع دفاع مقدس از عملیات حصر آبادان که نماد پیروزی بر جریان کفر بود آغاز شد.

شکست حصر آبادان سرآغاز پیروزی‌های بعدی در دفاع مقدس بود

شهرآرا آنلاین / آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی صبح امروز در جمع یگان‌های نظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه نیروهای خراسانی نقش بارزی در این عملیات ایفا کردند افزود: دفاع مقدس نماد و جلوه بارزی از اثبات حقانیت و حقیقت جهاد اسلامی در برابر جنگ و تهاجم بود.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: واقعیت جهاد در برابر جبهه کفر را پیش از این در غزوات پیامبر اسلام و همچنین رشادت‌های حضرت علی(ع) پس از رحلت پیامبر بزرگوار اسلام شاهد بودیم و دفاع مقدس نیز امتداد همین جریان بود.

وی گفت: تفاوت بارزی میان جهاد اسلام و جنگ به معنای مرسوم آن وجود دارد، جهاد اسلامی حرکت در مقابل دشمن و دستیابی به فتح و پیروزی برخلافل جریان موازنه قوا و موازنه قدرت است و جریان شکست حصر آبادان نیز واجد این ویژگی است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: در تمامی جنگ‌های دنیا این قاعده وجود دارد اما در جهاد اسلامی حرکتی عکس این جریان را شاهد هستیم و همین مسئله دفاع مقدس و جهاد اسلامی را از جنگ‌های مرسوم تمییز می‌دهد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: از نظر موازنه قوا قرارگیری نیروهای ما در برابر نیروهای تا بن دندان مسلح و حمایت شده از سوی تمامی کشورها در جریان شکست حصر آبادان قابل مقایسه نبود اما با این شرایط و در سایه رشادت رزمندگان ما به پیروزی دست پیدا کردیم. 

 

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی