کد خبر : 76149
/ 09:21
چطور از شر آلرژی‌های پاییزی خلاص شویم؟

علاج آلرژی

افرادی که از آلرژی رنج می‌برند، ممکن است در فصل پاییز عطسه کنند و یا دچار خس‌خس سینه شوند، اما کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش و تسکین این آلرژی‌ها انجام دهید.

علاج آلرژی

﷯از پیش برنامه‌ریزی کنید: مواد آلرژی‌زای به‌اصطلاح «پاییزی» اواسط شهریورماه کم‌کم ظاهر می‌شوند. اگر شما به داروهای آلرژیک عادت دارید، قبل از اینکه علائم بروز کند، شروع به مصرف دارو کنید. همچنین مهم است که مصرف داروهای آلرژیک خود را تا زمانی که مقدار گرده‌ها در حدود دو هفته کاهش یابد، متوقف نکنید.

﷯ رشد کپک را به حداقل برسانید: ازبین‌بردن کپک تقریباً غیرممکن است. کپک هرجا آب وجود داشته باشد، به‌ویژه در زیرزمین، حمام‌ و نزدیک سینک ظرف‌شویی رشد می‌کند. کپک در خارج از خانه، حتی بین تودۀ برگ‌های خشک و مرده هم زندگی می‌کند. بهترین روش برای محدود‌کردن رشد کپک، به‌حداقل‌رساندن رطوبت است. در حمام و توالت از فن استفاده کنید و اگر آبی در جایی مانده است، فوراً آن را پاک کنید. کپک‌های قابل رؤیت را از هر سطحی پاک کنید و اطمینان پیدا کنید که این سطوح تمیز و خشک شده‌اند.

﷯ دوری از گرده: گیاهانی که گل می‌دهند و گرده‌های دیگری که باعث علائم آلرژی می‌شوند، نباید وارد خانه شما شوند. حتماً کفش‌های خود را هنگام ورود به منزل، جلوی در منزل در‌آورید. اگر در بیرون از منزل کار می‌کنید، یا ورزش یا بازی کرده‌اید، دوش بگیرید و لباس‌های خود را عوض کنید تا گرده‌هایی که به مو یا بدن شما چسبیده‌اند، از بین بروند. پنجره‌های خانه و ماشین خود را ببندید و از تهویۀ هوا استفاده کنید، به‌ویژه هنگامی‌که میزان گرده زیاد است. اگر در‌حال کار در حیاط هستید، پوشیدن دستکش و استفاده از ماسک فیلتردار را فراموش نکنید.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی