کد خبر : 76201
/ 19:54
مدیرعامل جمعیت خدمتگزاران خراسان رضوی:

رسیدگی به زائران دهه پایانی صفر در مشهد ردیف بودجه ملی می خواهد

مدیرعامل جمعیت خدمتگزاران خراسان رضوی گفت: رسیدگی به حجم انبوه زائران امام هشتم (ع) در ایام پایانی ماه صفر نیازمند اختصاص بودجه ملی است.

رسیدگی به زائران دهه پایانی صفر در مشهد ردیف بودجه ملی می خواهد

شهرآرا آنلاین / محسن ازغدی صبح دوشنبه در نشست کارگروه زائران پیاده دهه پایانی صفر که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد با اشاره به اینکه سال ۹۵ حدود ۸۰ هزار نفر در سامانه مردمی «جهاد خدمت» ویژه خدمت رسانی به زائران دهه پایانی صفر که توسط شهرداری راه اندازی شده بود، ثبت نام کردند اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که این سامانه داشت، عدم مجوز به جمعیت زائران پیاده از طریق ظرفیت مردمی این سامانه بود.

وی افزود: شهرداری مشهد به تنهایی از این ظرفیت استفاده می کند و این مسئله که آیا سامانه مردمی جهاد تنها در اختیار شهرداری مشهد است یا تمامی دستگاه های مرتبط با با زائران پیاده می توانند از آن بهره مند شوند، باید روشن شود.

مدیرعامل جمعیت خدمتگزاران خراسان رضوی با بیان اینکه طی پیش بینی ها در سال ۱۴۰۴ جمعیت زائران پیاده دهه پایانی صفر در خراسان رضوی به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می رسدگفت: از سال ۸۱ تا کنون جمعیت زائران پیاده رضوی دهه پایانی ماه صفر با رشد ۲۷ درصدی به ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: از آن جایی که هر ساله شاهد افزایش زائران پیاده و سواره در ایام پایانی ماه صفر هستیم، تخصیص ردیف بودجه مجزا برای این امر در بودجه کشور لازم است. این نکته قابل ذکر است که هم اکنون از محل بودجه زائر هزینه می شود اما با توجه به اهمیت آن لازم است جزو قوانین کشوری شود.

ازغدی تاکید کرد: برای اسکان زائران پیاده ۶۰۰ هزار جای خواب و ۵۰۰ ایستگاه صلواتی در جاده های خراسان رضوی پیش بینی می شود و به دلیل نوسان شدید دمای هوا جاسازی چادر و حصیر برای زائران مقدور نیست.

 

منبع: مهر 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی