• خانه
  • خراسان رضوی
  • پایش سلامت و مراقبت از فضاهای عمومی از جمله ماموریت های شورای شهر است
کد خبر : 76237
/ 18:20
رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در دیدار با معاون سازمان نظام پرستاری کشور:

پایش سلامت و مراقبت از فضاهای عمومی از جمله ماموریت های شورای شهر است

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: حوزه پایش سلامت و مراقبت از فضاهای عمومی از جمله ماموریت های شورای شهر است.

پایش سلامت و مراقبت از فضاهای عمومی از جمله ماموریت های شورای شهر است

به گزارش شهرآرا آنلاین، محمدرضا حیدری در نشست رئیس و عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد با معاون فرهنگی و عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور با اشاره به فعالیت کارگروه سلامت و بهداشت در شورای پنجم و ریاست این کارگروه که بر عهده علیرضا شهریاری، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، است، تصریح کرد: حضور ایشان به عنوان یک چهره فرهیخته پزشکی در این کارگروه فرصت مغتنمی است که باید از آن استفاده شود.

 

حیدری با بیان اینکه یکی از ماموریت های شورا در حوزه پایش سلامت و مراقبت از فضاهای عمومی است که مردم در آنها رفت و آمد می‌کنند، گفت: بر اساس همین وظایف قانونی، شورای پنجم را شورای شهر میدانیم و نه شورای شهرداری.

 

وی افزود: شورای شهر نیز از دستگاه های اجرایی و سازمان مردم نهادی که در این راستا و در جهت خدمت به مردم حرکت کنند حمایت خواهد کرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: پیشنهاد می شود نشست های تخصصی با حضور دکتر شهریاری برگزار شود و از ظرفیت های شهر مشهد در قالب مشارکت های جمعی و با هدف ارتقا دانش و آگاهی شهروندان در حوزه سلامت و بهداشت بهره ببریم.

 

حیدری یکی از ماموریت های شورای شهر را بحث تقویت نهادها و تشکل های غیردولتی دانست و گفت: حرکت این تشکل‌ها، غیرانتفاعی بوده و نگاه ایشان آرمانی و ارزشمند است؛ سازمان نظام پرستاری هم به عنوان یک مجموعه برخواسته از رای مردم که خدمات خوبی انجام خواهد داد، مورد حمایت شورا قرار خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه مهمترین نکته در فضای مدیریت شهری مشهد بحث هم افزایی و به کارگیری همه ظرفیت های موجود است، افزود: ظرفیت های پراکنده بسیاری در سطح شهر فعالیت می‌کنند که متاسفانه با یکدیگر هماهنگ نیستند و اگر کنار هم قرار بگیرند، اتفاقات بزرگتری در شهر صورت میگیرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: در حوزه پیشگیری، سلامت و  بحث های فرهنگی و اجتماعی می‌توان تعاملات و تفاهنامه هایی با کمیسیون فرهنگی شورا منعقد کرد؛ فرهنگسازی مردمی در این حوزه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

حیدری در ادامه به بحث برگزاری مسابقات قرآن اشاره کرد و گفت: برگزاری این جشنواره، یک حرکت فرهنگی ارزشمند و قابل قبول است؛ در این زمینه با کمیسیون فرهنگی شورا هماهنگی های لازم را می توان شکل داد.

 

وی با بیان اینکه شهرداری از نظر مالی در شرایط مناسبی نیست، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه های مختلف و سالن های برگزاری دارد که می‌تواند کمک حال سازمان نظام پرستاری در برگزاری این مراسم باشد.

 

حیدری افزود: برای این جشنواره قرآنی، شورا و شهرداری می‌توانند در حوزه تبلیغاتی فعالیت کند؛ استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی، تلویزیون های شهری و روزنامه شهر آرا از جمله این راه های تبلیغاتی است.

 

 در ادامه این جلسه، سید عباس کشفی، معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری کشور اظهار کرد: جشنواره قرآنی ویژه پرستاران سراسر کشور در آذرماه به میزبانی مشهدمقدس برگزار می‌شود.

 

کشفی با بیان اینکه این جشنواره سال گذشته در شهر قم برگزار شد، تصریح کرد: درصدد آن هستیم تا از ظرفیت های شورا در برنامه های اجرایی خود استفاده کنیم و از آنها بهره ببریم

 

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت های شهر، گفت: جشنواره مسابقات قرآنی برگزار خواهد شد؛ در این جشنواره مسابقات مختلف، برنامه های فرهنگی و بازدید از نقاط مختلف سطح شهر گنجانده شده است.

 

کشفی در ادامه با اشاره به اهمیت پیشگیری در بیماری ها و ثمرات بسیار حائز اهمیتی که در پی خواهد داشت، گفت: بنده خواستارم تا از طریق شورای شهر به ادارات شهری ابلاغ شود که یک آموزش کوتاه چند ساعته برای ارتقاء سطح سلامت و پیشگیری از بیماریها برگزار شد. 

 

کشفی همچنین از آمادگی کامل سازمان نظام پرستاری کشور نیز برای تحقق این مهم خبرداد.

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی