کد خبر : 76266
/ 20:16
معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

رشد ۱۵ درصدی تشکل‌های مردم نهاد در خراسان رضوی در سال جاری

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از رشد ۱۵ درصدی توسعه تشکل‌های مردم نهاد در خراسان رضوی در سال جاری خبر داد.

رشد ۱۵ درصدی تشکل‌های مردم نهاد در خراسان رضوی در سال جاری

شهرآرا آنلاین / سید جواد حسینی ظهر امروز در همایش تشکل‌های مردم نهاد و توسعه مشارکت‌های اجتماعی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که در سالن همایش‌های هتل میثاق برگزار شد، گفت: در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی ، آموزشی و زنان شاهد فعالیت تشکل های هدفمند در خراسان رضوی هستیم.

وی با تاکید بر رشد ۱۵ درصدی تشکل‌های مردم نهاد در خراسان رضوی در سال جاری، افزود: از سال ۹۲ تاکنون رشد ۷۴ درصدی در فعالیت تشکل‌ها رقم خورده و شمار سازمان‌های مردم نهاد خراسان رضوی از ۵۴۰ تشکل به ۹۴۰ تشکل رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه امسال سال شکوفایی تشکل‌های غیردولتی جوانان در خراسان رضوی است، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال ۱۷۵ تشکل در حوزه جوانان در این استان ایجاد می‌شود.

حسینی یکی از عوامل تاثیرگذار و از شاخصه‌های ارتباط خوب دولت با حوزه عمومی را تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد دانست و افزود: از میان مدل‌های مشارکت تشکل‌ها از جمله تشریفاتی، محدود، نمادین و واقعی اما مقطعی و واقعی پایدار می‌توان مدل واقعی پایدار را کامل‌ترین مدل دانست.

در ادامه این مراسم، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز با بیان اینکه این همایش با حضور نمایندگان استان‌های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برگزار می‌شود، ادامه داد: این همایش به مدت دو روز از ۱۹ مهرماه این همایش در مشهد برپا می‌شود.

محمد رحیم رهنما بیان کرد: در مجموع، ۲۰ تشکل در خراسان رضوی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی و موثر بودن سمن‌ها در عرصه‌های فعالیتی آنها می‌تواند به حل موضوعات و حوزه‌های مختلف کمک کند، افزود: با برگزاری این همایش و نیز برگزاری دوره توانمندسازی تشکل‌های فعال در سه حوزه کاری سازمان میراث فرهنگی، تلاش می‌شود تا شاهد رشد، قوت و توانمندی این تشکل‌ها باشیم.

 

منبع: فارس

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی