کد خبر : 76363
/ 12:49
در صورت عدم اخذ مجوز تاکسی‌های اینترنتی از شهرداری

دادستانی مشهد اقدام به تعطیلی تاکسی‌های اینترنتی می‌کند

معاون دادستان مشهد گفت: دادستانی مشهد در صورت عدم دریافت مجوزهای قانونی تاکسی‌های اینترنتی تا مهلت مقرر براساس قانون برای تعطیلی آن‌ها اقدام می‌کند.

دادستانی مشهد اقدام به تعطیلی تاکسی‌های اینترنتی می‌کند

به گزارش شهرآراآنلاین، قاضی محمد بخشی محبی در زمینه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی اظهار داشت: در شرایط فعلی در جامعه استفاده از فناوری‌های جدید سبب ارائه خدمات مناسب‌تر شده و ما نیز باید در زمینه توسعه آن کمک کنیم.

وی افزود: در حوزه تاکسی‌های اینترنتی براساس قانون متولی اصلی شهرداری‌ها هستند و بحث فناوری‌های جدید نباید سبب شود که ما مسوولیت قانونی شهرداری‌ها را نادیده بگیریم.

قاضی بخشی محبی بیان کرد: مدیریت، ساماندهی و نظارت تاکسی‌های اینترنتی براساس قانون در اختیار شهرداری‌ها قرار دارد و باید شهرداری را متولی و ناظر آن ببینیم و از شهرداری هم پاسخ بخواهیم.

معاون دادستان مشهد تصریح کرد: شورای چهارم شهر مشهد آیین‌نامه تاکسی‌های اینترنتی را تدوین و تصویب کرد و مورد تایید فرمانداری مشهد نیز قرار گرفت و براساس آن باید رانندگان این تاکسی‌ها مدارک لازم را ارائه داده و شناسایی شوند تا بتوانیم در صورت دریافت شکایت شهروندان فرد را در کوتاه‌ترین زمان شناسایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: براساس ماده 87 نظام صنفی، تمامی افرادی که در فضای مجازی فعالیت دارند باید مجوزهای لازم را دریافت کنند و اگر شخصی در حوزه تاکسی‌های اینترنتی در مهلت قانونی که تا پایان مهرماه سال جاری است؛ مجوزهای قانونی را از ناحیه پلیس و شهرداری دریافت نکند ما با درخواست پلیس و شهرداری مانع از فعالیت آن می‌شویم و دادستانی نیز به بر اساس قانون به صورت جدی برای تعطیلی آن‌ها اقدام می‌کند.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی