• خانه
  • خراسان رضوی
  • توسعه فرودگاه مشهد با ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی اجرا می شود
کد خبر : 76376
/ 20:24
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی:

توسعه فرودگاه مشهد با ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی اجرا می شود

پیش قرارداد این طرح فرودگاهی به امضا رسیده و مذاکرات ساخت ترمینال بین المللی آن در دست انجام است که با جذب این سرمایه گذاری خارجی، فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد متحول می شود.

توسعه فرودگاه مشهد با ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی اجرا می شود

شهرآرا آنلاین / رحمت الله مه آبادی گفت: پیش قرارداد این طرح فرودگاهی به امضا رسیده و مذاکرات ساخت ترمینال بین المللی آن در دست انجام است که با جذب این سرمایه گذاری خارجی، فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد متحول می شود. 

وی گفت: در پسابرجام طرح های سرمایه گذاری برای فرودگاههای مختلف کشور از طریق فراخوان بین المللی اعلام شد و بخشی از آن اکنون در حال مذاکره است.

وی افزود: علاوه بر امضای قرارداد فرودگاه مشهد که پیش قرارداد آن امضا شده، طرح توسعه فرودگاه اصفهان نیز در حال امضا و مذاکرات قراردادی برای ساخت ترمینال بین المللی آن در حال نهایی شدن است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ساخت فرودگاه جدید اهواز و ترمینال فرودگاه بین المللی مهرآباد نیز در فراخوان بین المللی است تا سرمایه گذاران برای مشارکت در آن اعلام آمادگی کنند.

وی با اشاره به رشد ترافیک ۶۰ درصدی فرودگاه های مطرح کشور افزود: با آزادسازی نرخ حمل و نقل هوایی، اصلاح ساختار راههای هوایی کشور و نوسازی ناوگان به نیازهای سفر در این بخش پاسخ داده شد.

مه آبادی با اشاره به اینکه ۱۲۵ طرح مطالعاتی و عملیاتی در این حوزه در دست اجراست، گفت: در ۱.۵ سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح به بهره برداری رسید که در صنعت هوایی کشور بی سابقه است.

وی با اشاره به فرودگاه سبزوار نیز افزود : در ۲ سال گذشته ۱۹ طرح نوسازی در فرودگاه این شهرستان اجرا شد که آخرین آن ارتقای سطح زیر ساخت ها و برق فرودگاه با نصب ۲ دستگاه دیزل ژنراتور ۵۰۰ کاوا بود.

مه آبادی گفت: فرودگاه شهرستان سبزوار به لحاظ زیرساخت های هوانوردی و سامانه های کمک ناوبری، وسعت وعرصه اکنون پاسخگوی نیازها است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: بزودی تیم های ظرفیت سنجی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی با بازدید از فرودگاه سبزوار، نیازهای مجموعه را شناسایی می کنند که به تناسب نسبت به حل و فصل آن اقدام می شود.

وی با بیان اینکه اولویت اول شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی، ایمنی و سپس تسهیل در ارائه خدمات است، افزود: در سند توسعه اداره کل فرودگاههای خراسان رضوی، تمام نیازهای پنج سال آینده شناسایی و بر مبنای آن عمل می شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای سلامی نیز گفت: با بررسی میدانی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از فرودگاه سبزوار، طول باند این فرودگاه و ضرورت استقامت آن در صورت نیاز در دستور کار قرار گرفته و اجرایی می شود.

رمضانعلی سبحانی فر افزود: فرودگاه سبزوار به عنوان پشتیبان فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مطرح است که راهکارهای توسعه ترانزیت، افزایش جابه جایی مسافر، برقراری پروازهای عتبات عالیات و افزایش تعداد پروازهای آن به تهران به صورت رفت و برگشت در همه روزهای هفته در دست اقدام است.

فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بعد از فرودگاه مهرآباد تهران پر رفت و آمدترین فرودگاه کشور است که در روزهای عادی روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز در روز از آن انجام می شود و به طور میانگین سالانه بیش از ۱۰ میلیون مسافر از طریق فرودگاه مشهد جا به جا می شوند.

فرودگاه سبزوار تنها فرودگاه فعال در غرب خراسان رضوی با مساحت ۳۲۸ هکتار در فاصله ۸ کیلومتری جنوب غربی شهر سبزوار قرار دارد. این فرودگاه سال ۱۳۸۳ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی