کد خبر : 76404
/ 11:14

جوش‌کاری در کلوپ آقایان

مدیر ۵ گروه تلگرامی که موجب انحراف هزاران جوان در کشور شده‌ بود در مشهد دستگیر شد؛

جوش‌کاری در کلوپ آقایان

مهدی قرآنی- فردی که با هدف رواج همجنس‌گرایی در کشور چند گروه تلگرامی راه‌اندازی کرده و باعث انحراف هزاران جوان ایرانی شده بود در مشهد دستگیر شد و، با قرار ٢٠٠ میلیون تومانی، راهی زندان گردید. به گزارش شهرآرا، مأموران ادارۀ فضای مجازی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان‌ رضوی، در پی رصد گروه‌ها و کانال‌های فعال در تلگرام، به گروهی تحت عنوان «آکادمی جوانان ایران» برخوردند که از سوی فردی ناشناس با هدف اشاعۀ اعمال منافی عفت در جامعه راه‌اندازی شده بود و بیش از ١١٠٠ نفر عضو داشت. تحقیقات تیم بررسی‌‌کننده حاکی از آن بود که ادمین‌ها افرادی که به همجنس‌گرایی تمایل دارند را در این گروه عضو می‌کنند و آنان را به یکدیگر معرفی می‌کنند که جزئیات این گزارش به صورت مکتوب در اختیار دکتر جاویدنیا، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیۀ٢ مشهد، قرار گرفت.
با توجه به اهمیت موضوع، پرونده برای بررسی بیشتر به شعبۀ ویژۀ رسیدگی به جرائم رایانه‌ای ارجاع شد و مسئولیت ادامۀ تحقیقات قضایی این پرونده بر عهدۀ قاضی حقدادی قرار گرفت که، طی بررسی‌های این شعبه، صحت خبر واصله مشخص شد و دستور شناسایی عامل یا عوامل راه‌انداز این گروه تلگرامی صادر گردید.
در تحقیقات بعدی کارشناسان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، مشخص شد مدیر این گروه در چند گروه تلگرامی دیگر به نام‌های «محمد٢٠»، «دوستان»، «حسام» و «هفت‌رنگ» که ماهیت رواج همجنس‌گرایی دارند نیز به عنوان یکی از ادمین‌های آن فعالیت دارد که مأموران، طبق ردزنی‌های تخصصی خود، این مرد جوان را در مشهد شناسایی کردند.
ضابطان قضایی، با به دست آوردن سرنخ از محل اختفای متهم اصلی این پرونده، ضمن ارائۀ گزارش به دادسرا، دستور جلب وی و حکم ورود به منزلش را اخذ کردند و وارد عمل شدند. در اقدامی غافل‌گیرانه، این مرد جوان در مخفیگاهش واقع در منطقۀ قاسم‌آباد دستگیر شد و، پس از تشکیل پرونده، به دادسرا منتقل گردید.
﷯ 
رواج اعمال منافی عفت برای روکم‌کنی
متهم با خیال اینکه می‌تواند با کتمان حقیقت و تکذیب اخبار به‌دست‌آمده از دست قانون بگریزد در بازجویی‌های ابتدایی مدام از بی‌خبری‌اش از اظهارات پلیس حرف می‌زد و خود را بی‌اطلاع نشان می‌داد اما، از جایی که مردان قانون از پیش دست متهم این پرونده را خوانده بودند و احتمال انکار واقعیت از سوی او را در نظر گرفته بودند، مدارک و مستندات دیجیتالی که نشان می‌داد متهم اصلی خود اوست را در اختیار دادسرا قرار دادند.
در حالی که مرد جوان مدام جرمش را انکار می‌کرد، یک‌باره با طوماری مواجه شد که تمام سابقه و فعالیت‌های سایبری‌اش را موبه‌مو نشان می‌داد. او، که دیگر راهی جز اعتراف پیش رویش نبود، به‌ناچار لب گشود و با این مقدمه که «همه‌چیز از یک کل‌کل ساده شروع شد.» به تمام اعمال منافی عفت خود اعتراف کرد. او به قاضی حقدادی گفت: «چندی پیش در یکی از گروهای تلگرامی که باهدف رواج همجنس‌گرایی راه‌اندازی شده بود به عنوان یکی از مدیران گروه فعالیت می‌کردم که سر یک مسئلۀ جزئی با مدیر اصلی گروه به مشکل برخوردم و بحث کردم. هرچه دلش خواست بار من کرد و به من گفت، اگر قرار است در گروهش مدیر باشم، باید طبق قانون او عمل کنم. بدجور به من برخورده بود. برای همین، به او گفتم: «فکر کرده‌ای راه‌اندازی یک گروه چقدر زمان می‌برد؟». برای همین، با مدیر اصلی وارد کل‌کل شدم و گروهی تحت عنوان «آکادمی جوانان ایران» را راه‌اندازی کردم.».
متهم در پاسخ به سؤال مقام‌ قضایی مبنی‌بر اینکه گروه را با چه هدفی راه‌اندازی کرده است ادامه داد: «می‌خواستم فضایی برای دوستی و آشنایی پسران و دختران جوان به وجود بیاورم که، پس از راه‌اندازی و کمی تبلیغ در کانال و گروه‌های دیگران، تعداد قابل‌توجهی عضو این گروه شدند.».
این مرد ٣٠ ساله دربارۀ چند گروه همجنس‌گرایی دیگر که ادمین آن‌هاست گفت: «تبادل لینک با گروه‌های مشابه نیازمند این بود که من هم یکی از ادمین‌های آنان شوم. برای همین، طبق هماهنگی مدیران اصلی، در پنج گروه مشابه دیگر ادمین شدم.».
﷯ 
ایجاد چند رابطۀ غیراخلاقی
طبق بررسی تجهیزات دیجیتالی کشف‌شده از خانۀ متهم و واکاوی این تجهیزات در آزمایشگاه ادارۀ فضای‌ مجازی فرماندهی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خراسان‌ رضوی، اطلاعاتی دیگر که نشان می‌داد متهم اصلی این پرونده چند نفر آقا را برای ایجاد یک رابطۀ غیراخلاقی به همدیگر معرفی کرده است به دست آمد که متهم در ادامۀ تحقیقات پرونده این موضوع را نیز تأیید کرد.
روند تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه مشخص شد دو مورد از گروه‌هایی که متهم در آن‌ها به عنوان ادمین فعالیت داشته است در شیراز و قزوین می‌باشند که دستور جلب عامل یا عوامل راه‌انداز این گروه‌ها نیز از سوی مقام قضایی صادر 
شد.
دادیار شعبۀ ٢٣٣ شعبۀ ویژۀ رسیدگی به جرائم رایانه‌ای دادسرای عمومی و انقلاب ناحیۀ٢ مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: «متهم اصلی این پرونده ٣٠ ساله و دارای مدرک فوق‌دیپلم مخابرات است که، پس از تفهیم اتهام، با قرار متناسب قضایی راهی زندان شد و تحقیقات از او ادامه دارد.».
قاضی مهدی حقدادی افزود: «اتهامات متهم اصلی این پرونده فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا‌، افشای محتویات مستهجن و معرفی دو نفر جهت عمل منافی عفت است که قانون‌گذار تا ١٠سال حبس و شلاق برای مرتکبان این جرائم در نظر گرفته است.».
وی در پایان خطاب به خانواده‌ها تأکید کرد: «ممکن است امروز دختران و پسرانی در برخی خانواده‌ها باشند که دچار اختلالات روانی تمایل به گرایش‌ها، رفتارها و افکار ضدجنسی خود باشند. برای مثال، پسرانی که گرایش به اعمال دخترانه یا دخترانی که میل به رفتار پسرانه دارند. این موضوع جای هیچ نگرانی‌ای ندارد و پدر و مادرها باید آگاهانه با این مشکل برخورد کنند چراکه آسیب روحی در این‌گونه افراد بسیار زیاد است و ممکن است فرزندشان خانواده‌گریز شود. والدین، بدون اینکه رفتار سرکوبگرانه‌ای در این زمینه از خود نشان دهند، ابتدا با فرزند خود رابطۀ دوستانه برقرار کنند و به او بگویند قصد دارند کمکش کنند. پس از اینکه پدر و مادرها اعتماد فرزندشان را جلب کردند، او را به یک مرکز روان‌درمانی و روان‌پزشکی ببرند تا مراحل درمان وی زیر نظر متخصصان این راه انجام
شود.».
حقدادی ادامه داد: «امروزه برای اینگونه افراد مراجع قضایی با شرایط خاص و نظریۀ متخصصین پزشکی قانونی احکام جواز تغییر جنسیت را صادر می‌کنند.».

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظرات شما
حسنا
13:15 1 0 پاســخ به ایــن نظــر

خدا بخیر کنه
تو مشهد چه خبره؟

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی