کد خبر : 76409
/ 11:51
رئیس شورای شهر مشهد:

مهم‌ترین برنامه شورای شهر ایجاد کمربند سبز است

رئیس شورای شهر مشهد گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های شورای شهر در زمینه‌ی خدمات شهری ایجاد 9 هزار هکتار کمربند سبز در سطح شهر مشهد است.

مهم‌ترین برنامه شورای شهر ایجاد کمربند سبز است

محمدرضا حیدری، در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه خدمات شهری و حمل و نقل مشهد اظهار کرد: در حوزه‌ی خدمات شهری شهر مشهد وظایف مشخصی بر عهده‌ی شورای شهر است. یکی از اهدافی که برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی می‌شود، در راستای برنامه‌ها و طرح‌هایی است که در گذشته بوده به‌ویژه در زمینه‌ی ایجاد فضای سبز و پارک‌ها است. مهمترین این برنامه کمربند سبز مشهد است که می‌تواند ظرفیت گردشگری مناسبی را برای شهر مشهد فراهم کند.
 
وی افزود: برای ایجاد این کمربند سبز، حدود 9 هزار هکتار زمین سرمایه‌گذاری شده است، و امیدواریم که در فازهای نخست این برنامه، براساس هماهنگی‌های صورت گرفته بتوان این طرح را فعال کرد.
 
حیدری در زمینه‌ انضباط مالی و اداری  خاطرنشان کرد: خدمات شهری ارائه شده توسط شهرداری در مقایسه با آنچه که ارائه می‌گردد، گران تمام می‌شود. درنتیجه یکی از  بحث‌های جدی ما برنامه‌ریزی‌هایی برای کاهش هزینه‌های شهرداری است. همچنین با توجه به مشکل بحران آب شهر مشهد، نیاز به تغییرات در نوع انتخاب گونه‌های گیاهی که نیاز به مصرف کمتر آب دارد در حوزه‌ی فضای سبز احساس می‌شود. 
 
رئیس شورای شهر مشهدادامه داد: از دیگر برنامه‌ها، توسعه‌ی پارک‌های جدید و تکمیل پارک‌هایی چون چلوازه و خورشید است که هنوزظرفیت‌هایی برای بهره‌برداری دارد. امید است با همکاری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری‌هایی که جذب خواهد شد بتوانیم از این پارک‌ها بهره‌برداری مناسبتری داشته باشیم.
 
وی در مورد همکاری‌ها با سازمان همیاری تصریح کرد: با توجه به این که سازمان همیاری، متعلق به شهرداری است و دارای توانمندی‌های مناسبی در زمینه‌ی واگذاری کارها به بخش خصوصی است. همچنین سازمان همیاری ارتباط‌های مناسبی در سطح کشور دارد، درنتیجه ترجیه ما این است که نفع سازمان‌ همیاری را ارتقاء دهیم تا بتوانیم از امکانات آن بهره‌مند شویم.
 
حیدری افزود: به‌ویژه با شرایطی که شهرداری هم‌اکنون دارد، ما از پروژه‌هایی استفاده می‌کنیم که در زمینه‌ی مشارکت باشد. این اقدام برای سازمان همیاری شرایط بهتری را فراهم می‌کند. و تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که شهرداری لایحه‌های  پیشنهادی خود را در زمینه‌ی شیوه‌ی همکاری‌های تعاونی و سقف اعتبارات مورد نیاز به شورا ارائه دهد، پس از آن در کمیسیون تخصصی شورا بررسی می‌شود و در پایان در صحن علنی شورا تصویب می‌گردد.
/ایسنا
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی