کد خبر : 76427
/ 14:43

افتتاح پایگاه اورژانس و همراه سرای خیرساز بیمارستان طالقانی مشهد

نخستین پایگاه اورژانس 115 خیرساز و همراه سرای بیمارستان سوانح و حوادث طالقانی مشهد که با همت بانوان نیکوکار ساخته شده، روز پنجشنبه به بهره برداری رسید

افتتاح پایگاه اورژانس و همراه سرای خیرساز بیمارستان طالقانی مشهد

رئیس بیمارستان سوانح و حوادث طالقانی مشهد در این آیین گفت: پایگاه اورژانس 115 و همراه سرا در فضایی به مساحت 540 متر مربع و در مجموع با هزینه حدود 10 میلیارد ریال توسط بانوان خیر خانواده 'کلاهان' در این بیمارستان ساخته شده است.
محمد وجدانی افزود: پایگاه اورژانس 115 بهره برداری شده، قابلیت استقرار آمبولانس و اتوبوس آمبولانس را دارد و با بهره برداری از آن سرعت خدمات رسانی به بیماران به ویژه سانحه دیدگان حوادث جاده ای با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: پایگاه اورژانس 115 بیمارستان طالقانی در طبقه اول ساختمانی که به همت خواهران کلاهان احداث شده، استقرار یافته و در طبقه دوم و سوم این ساختمان همراه سرا ایجاد شده است.
وجدانی، تعداد سوئیت های این همراه سرا را پنج دستگاه ذکر کرد و افزود: ساخت این همراه سرا با توجه به اینکه برخی از بیماران در بیمارستان سوانح و حوادث طالقانی مشهد به مدت طولانی بستری می شوند، بسیار مهم و اثرگذار است.
رئیس بیمارستان طالقانی مشهد در ادامه با اشاره به نقش خیران سلامت در توسعه و ساخت این بیمارستان از بدو تاسیس تاکنون گفت: خیران سلامت نقش موثری در اجرای پروژه های این بیمارستان داشته اند.
خواهران کلاهان به یادبود پدرشان 'محمود کلاهان' تاکنون چندین طرح بهداشتی و درمانی را در مشهد ساخته اند که بهره برداری از بخش آی.سی.یو بیمارستان قائم (عج) مشهد با 22 تخت در سال گذشته از جمله اقدامات نیک آنان است.  
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی