• خانه
  • خبرهای سایت
  • تحول آبی‌ها در آستانه شهرآورد
کد خبر : 76439
/ 21:45
صعود استقلال به یک چهارم نهایی جام حذفی؛

تحول آبی‌ها در آستانه شهرآورد

تیم فوتبال استقلال تهران با پیروزی دو بر یک مقابل نساجی مازندران به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی باشگاه‌های ایران صعود کرد تا با شرایطی متحول شده نسبت به قبل مهیای رویارویی با پرسپولیس در شهرآورد پایتخت و حساس ترین دیدار هفته دهم لیگ برتر شود.

تحول آبی‌ها در آستانه شهرآورد

شهرآرا آنلاین / تیم فوتبال استقلال تهران امروز (جمعه) در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه های ایران میزبان تیم دسته اولی نساجی مازندران بود و در پایان با حساب دو بر یک برنده شد و صعود کرد. در دومین دیداری که وینفرد شفر آلمانی روی نیمکت هدایت آبی پوشان تهران را برعهده داشت،استقلال با برنامه تر و بهتر از هفته های گذشته نشان داد تا هوادارانش را به آینده امیدوار کند.

استقلال در مرحله قبلی برابر گل گهر سیرجان به پیروزی دست یافته و نساجی نیز از سد پارس جنوبی گذشته بود.

بیش از ۱۵ هزار تماشاگر با حضور در ورزشگاه آزادی تهران، دیدار عصر امروز را از نزدیک نظاره گر بودند.

استقلال این دیدار را با مالکیت توپ و میدان آغاز کرد و بازیکنان میهمان نیز با روش تدافعی به دنبال حفظ دروازه بودند.

اولین فرصت استقلال برای گلزنی در دقیقه ۲۰ به دست آمد که ضربه سر «فرشید اسماعیلی» با بدشانسی به دیرک دروازه عمودی نساجی برخورد کرد.

در دقیقه ۲۷ اشتباه غیر منتظره «مرتضی غلامعلی تبار» مدافع و کاپیتان باتجربه نساجی و پاس او به «فرشید اسماعیلی» سبب شد تا هافبک خوش تکنیک استقلال به راحتی گل نخست این دیدار را به ثمر برساند.

در دقیقه ۳۸ بار دیگر اشتباه فاحش مدافعان نساجی در پاس دادن سبب شد تا «علی قربانی» مهاجم استقلال در فرصت گلزنی قرار بگیرد که این بازیکن قدر موقعیت ایده آل را ندانست.

در نهایت نیمه نخست این دیدار با یک گل به سود شاگردان «وینفرد شفر» در تیم استقلال به اتمام رسید.

در آغاز نیمه دوم، بازیکنان نساجی مازندران با جسارت بیشتری کار را دنبال کردند، اما توانی برای رسیدن به دروازه میزبان نداشتند.

در دقیقه ۵۵ «مهدی پاشازاده» سرمربی نساجی اعتراض زیادی به تصمیمات داور داشت و از کنار زمین اخراج شد، اما امتناع او از ترک نیمکت سبب شد تا بازی برای دقایقی متوقف شود.

در دقیقه ۵۹ ارسال «میلاد زکی پور» به «علی قربانی» رسید و مهاجم استقلال به زیبایی هرچه تمام تر گل دوم را به ثمر رساند تا خیال آبی پوشان تا حدود زیادی بابت پیروزی و صعود آسوده شود.

در دقیقه ۷۱ حرکت در عمق مناسب بازیکنان نساجی سبب شد تا «محمد اوسانی» که دقایقی از حضورش در میدان می گذشت، گل نخست میهمان را به ارمغان آورد تا دقایق باقی مانده با حساسیت بیشتری از سوی دو تیم دنبال شود.

در ۱۰ دقیقه پایانی، سرمربی استقلال«سجاد شهباززاده» و «فرشید باقری» را به میدان فرستاد تا جان تازه ای به ترکیب تیمش دهد.

در لحظات پایانی بازیکنان با تجربه استقلال به خوبی از دروازه خود محافظت کردند تا سوت «موعود بنیادی فر» به نشان پایان بازی و برتری آبی پوشان پایتخت به صدا درآید.

 

ترکیب استقلال تهران:

سیدحسین حسینی، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی، میلاد زکی پور، وریا غفوری، خسرو حیدری(پادوانی)، امید ابراهیمی، سرور چپاروف، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی(فرشید باقری) و علی قربانی(سجاد شهباززاده).

 

ترکیب نساجی مازندران:

مجتبی روشنگر، مهرداد عبدی، مرتضی غلامعلی تبار، مجتبی بیژن، مجتبی ممشلی، علی اکبر فرهنگ(محمد اوسانی)، حسین کریمی(رحمان جعفری)، محمود شفیعی، محمد آشتیانی(حسن نجفی)، احسان پیرهادی و مجتبی محبوب مجاز.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی