کد خبر : 76455
/ 14:37

اشتباهات داوری قبل از تو سوءتفاهم بود

این هفته بازی‌های لیگ برتر را باید «جشنوارۀ سوتی‌های برتر» نام‌گذاری کنیم.

اشتباهات داوری قبل از تو سوءتفاهم بود

پرکلام- این هفته بازی‌های لیگ برتر را باید «جشنوارۀ سوتی‌های برتر» نام‌گذاری کنیم. از یک طرف دروازه‌بان تراکتور جوری با بغل پای فنی به خودشان گل زد که مهدی طارمی هنوز دارد فیلم آن را بازبینی می‌کند و از نکات آموزشی‌اش یادداشت برمی‌دارد. از طرف دیگر داور بازی فولاد خوزستان و سایپا، برای پنالتی گرفته‌شدۀ سایپا، دکمۀundo را زده و ضمن گشودن فصل نوینی در اشتباهات داوری، صابون عصبانیت علی دایی را به تنش مالیده است!
107006.jpg
کارشناسان داوری سرسره دلیل این «سوتِ ناسوت‌شده» را علاقه به شهرت در فضای مجازی دانستند که این روزها همه‌گیر شده و یحتمل داور بازی که مورد عنایت قرار گرفتن داور عمانی دیدار الهلال و پرسپولیس را دیده، سعی کرده یک تکانی به پیجش بدهد.
البته افشای استراق‌سمع تأییدنشده توسط ماهواره‌های سرسرۀ مستقر در ورزشگاه، مکالمۀ داور را با کمکش دربارۀ این صحنه نشان می‌دهد:
   داور: من همین‌جوری یه سوتی زدم، ویدیو چک کن!
   کمک: ویدیوچکمون کجا بود؟ ولی قیافۀ بازیکن‌ها می‌گه خطا بوده.
   سرنخ ماجرا همین‌جاست، قیافۀ طبیعی یعنی تمارض!
   بابا پوآرو، بابا شرلوک هلمز!
و احتمالا بدین‌صورت بازی ادامه داده شد...

بدل ملانیا
امان از دست این شبکه‌های اجتماعی که مدام حریم خصوصی را شخم می‌زنند و حتی همسر ترامپ را هم وارد بازی کرده‌ و با انتشار دو عکس ملانیا ترامپ و مقایسۀ آن‌ها نوشته‌اند: «شکل و فرم بینی آن‌ها با هم فرق دارد و افزون‌بر آن، ملانیای قلابی همیشه عینک‌آفتابی بزرگی دارد و صحبت نمی‌کند.». شایان توجه خاله‌زنک‌های دنیای مجازی:
   وقتی ترامپ عادت دارد صبح خروس‌خوان سخنرانی‌های آتشین بکند، همسرش فرصت نمی‌کند صورتش را بشوید و همین‌جور خواب‌آلود و پف‌کرده جلوی دوربین‌ می‌آید و مجبور است عینک بزند  تا    تابلو نشود.
   فکر کرده‌اید فقط ایرانی‌ها بلدند برای مسی، کی‌روش، ظریف و حتی ترامپ بدل رو کنند، مگر آمریکایی‌ها این‌جوری هستند؟ اصلا از کجا معلوم که خود ترامپ بدلی نباشد؟ شاید وقتی شما آن‌ها را در حال سخنرانی می‌بینید، در منزل روی کاناپه نشسته‌اند و پفیلا می‌خورند.
   با این‌همه کلینیک‌های زیبایی که تأسیس شده است، قیافه‌ها از این‌رو به آن‌رو می‌شود. مورد داشتیم عکس‌های طرف را در طول هشت سال ریاست‌جمهوری‌اش مقایسه کنید، اوایلش یک‌جور خسته‌ای بوده، بعدش این‌قدر آب زیر پوستش رفته که نگو. یکم باد دماغ که چیزی نیست!

ارواح خفته در قبر
به‌جای اینکه سر قبر فاتحه‌ای بخوانید و یاد درگذشتگان را گرامی بدارید، همین‌جور کلنگ را برداشته و به جان قبر افتاده‌اید که چه بشود؟ مرده حرمت دارد. بله، آقای هاشمی! با شما هستیم که گفته‌اید: «درصورتی‌که اعضای شورای شهر بر روی نبش قبر تخلفات 300میلیارد تومانی گذشته اجماع داشته باشند، آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.». نبش قبر کنید، ممکن است روح متوفی و بروبچ آن دنیا سرگردان ‌شوند و تا خود شورای شهر دنبالتان کنند! این هم که گفته‌اید: «نمی‌دانم چگونه رئیس شورا شش سال این تخلف را پیگیری نکرده‌اند»، دلیل دارد:
   هرچه از دوست رسد، نکوست، بنابراین به‌‌جای نبش قبر برای شادی روح دوستانشان، به خواندن فاتحه، چاپ اعلامیه و نثار تاج گل بسنده کرده‌اند.
   شیرینی‌ای که از این‌جور ارواح خفته در قبر انتظار می‌رود، «سوهان روح» است. سوهان هم که از شیرینی‌های قندی است و ابتلا به دیابت را تشدید می‌کند و سراغش نروید،  بهتر است.
   با توجه به محکومیت 4هزارو600میلیارد تومانی ایشان در دیوان محاسبات، این 300میلیارد را نگه داشته‌اند تا یک 100میلیارد دیگر هم جور شود و سرجمعش به 5هزار میلیارد تومان برسد تا هم روی بابک زنجانی کم شود و هم عددی رُند باشد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی