• خانه
  • یادداشت
  • ترامپ، پدر اهورا و جای خالی واقعیت
کد خبر : 76458
/ 15:32

ترامپ، پدر اهورا و جای خالی واقعیت

زندگی واقعی. چیزی که اینستاگرام ندارد. چیزی که رفقای اینستایی‌ام ندارند. چیزی که باید باشد. همه به هم دروغ می‌گویند. نقاب می‌زنند. نقش بازی می‌کنند. ویترین شده‌اند. شده‌ایم ویترین.

ترامپ، پدر اهورا و جای خالی واقعیت

ما صبح‌های جمعه بیرون می‌رویم، آپارتمانمان آسانسور دارد، به تئاتر و سینما می‌رویم، ما عکاسیم و در کل ما خیلی خوبیم و در کل‌تر ما خیلی باحالیم. یکی از رفقا چند روز پیش گلایه کرد که چرا اینقدر در اینستاگرامت غر میزنی؟ و من تصمیم گرفتم غر نزنم.
البته قبلش گشتم ببینم معنی غُر چیست. خب! کمی نقد به همه‌چیز. بعد مقایسه کردم با اوضاع گل و بلبل بقیه، دیدم خب! راست می‌گویند، نباید غر زد. باید همرنگ شد.
یک عده‌ای خیلی باحالند، از کله‌پاچه سحرشان تا لازانیای دم غروب و حتی گوشی آیفونشان در آیینه آسانسور عکس می‌گذارند و من هم‌رنگ این‌ها نمی‌توانم بشوم؛ چراکه صبحانه‌ام را ساعت١١ می‌خورم و شام را دکتر غدغن کرده و آیفون هم ندارم.
عدۀ دیگری اینستاگرام را با تابلو اعلانات اشتباه گرفته‌اند، از تبلیغ سنگ‌های قیمتی تا گوشی کارکرده و نمایشگاه فلان و تئاتر و فیلم آقای ایکس و غیره. چقدر حرصم می‌گیرد از این‌ها.
بد نیست که بدانیم رفیق شما کجا مغازه دارد و شما کدام بستنی‌فروشی را ترجیح می‌دهید، یا کدام تئاتر در کجای شهر اجرا دارد ولی به خدا ما گناهی نکرده‌ایم که فالوور شماییم، یک‌بار گفتید و فهمیدیم. حالا هی بگید، هی بگید.
که لج می‌کنم و می‌روم از مغازه بغلی خرید می‌کنم تا رفیق شما ورشکست شود و خیال همین چهارصد‌و‌خورده‌ای فالور راحت. درنتیجه من همرنگ این دوستان تبلیغات‌چی هم نمی‌شوم. این آدم‌ها عین دیوارند که مدرسان شریف و گاج و کانون فرهنگی رویشان پوستر می‌چسبانند و من از بچگی دوست داشتم یک سگ داشتم ول می‌کردم تا روی این دیوارها خودش را خالی کند.از آدم‌هایی هم که یک سفر می‌روند شمال و فکر می‌کنند فقط آن‌ها دریا دیده‌اند یا بیرون شهر و باغ می‌روند و از بدو ورود تا خروج خوراک اینستا تهیه می‌کنند هم بدم می‌آید. خب که چی؟
یک عده هم که صدقه‌سر همین اینستا عکاس شده‌اند. کلا شبکه‌های اجتماعی هنرمندپرورند و اعتماد‌به‌نفس کاذب را زیاد می‌کنند.یک‌عده هم که جوگیرند. این آدم‌ها پاورقی‌اند. یک‌روز به ترامپ حمله می‌کنند، یک روز به مسی، یک روز به ناپدری اهورا. این دوستان که فکر می‌کنند خیلی تأثیر‌گذارند متوهم‌ترین اعضای اینستا هستند. این آدم‌ها از «بیست‌و‌سی» هم زردترند. این‌ها حتی ارزش آنفالو هم ندارند چون طفلک‌اند، گناه دارند. یک دوست دارم که پست گذاشته بود در کنار دریا و زیرش نوشته بود: «چک اجاره خانه‌ام را خرج سفر کردم». زندگی واقعی. چیزی که اینستاگرام ندارد. چیزی که رفقای اینستایی‌ام ندارند. چیزی که باید باشد. همه به هم دروغ می‌گویند. نقاب می‌زنند. نقش بازی می‌کنند. ویترین شده‌اند. شده‌ایم ویترین. ویترین شدن بد است. مانکن شدن بد است. برای همین من دوست دارم غر بزنم. اصلا بیایید همه غر بزنیم. بیایید فکر کنیم و اگر فکر کنیم حتما غر خواهیم زد.
امیراطهر سهیلی 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی