کد خبر : 76464
/ 16:31

دیدگاه عملیاتی فعالان عرصه قرآنی همسو شود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر با حضوردر جلسه مشترک با فعالان قرآنی مشهد خواستار آن شد تا دیدگاه های عملیاتی کلیه فعالان عرصه قرآنی همسو شود.

دیدگاه عملیاتی فعالان عرصه قرآنی همسو شود

به گزارش شهرآرا آنلاین احسان اصولی صبح امروز در جلسه با فعالان حوزه قرآنی شهر مشهد و معاون قرانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که در محل شورای شهر مشهد برگزار شد، حضور در جمع نخبگان و فعالان قرآنی را باعث افتخار خود دانست و عنوان کرد: هویت مشهد و فراتر از مشهد به عبارتی کل جامعه برگرفته شده از هویت اسلامی است و نمونه بارز آن فعالیت های قرانی مرحوم عابدین زاده قبل از انقلاب است و حکایت از آن دارد که قرآن حتی در دورانی که حاکمیت اسلامی نداشتیم در دل همه ی مردم جامعه رسوخ داشته است.

وی ادامه داد: مشهد پایه گذار بسیاری از فعالیت هایی بوده است که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شده و همه این فعالیت ها بر پایه معنا و مفهوم اعتقاد به قران وعترت بوده است.


اصولی با بیان اینکه مشهد وجود خود را مدیون مضجع شریف و نورانی امام رضا (ع) می داند اظهار داشت: همگی به اهمیت مسائل قرانی اتفاق نظر داریم اما آنچه که باید مرورکرد و مورد آسیب شناسی قرار داد خروجی برنامه ها ومناسبت هاست.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با طرح این پرسش که آیا برنامه هایی که تاکنون درحوزه قرانی اجرا شده توانسته است جامعه را به سمت فحوا و پیام اصلی رسالت توسعه علوم و مفاهیم قرانی نزدیک کند؟ گفت: در مباحث اعتقادی همه با هم مشترکیم اما در نحوه اجرای برنامه های عملیاتی باید آزادانه به بحث و تبادل نظر بپردازیم، به عنوان نمونه سبک و سیاق برگزاری نمایشگاه قرآن در طول سال های متمادی اهداف جامعه قرانی را برآورده کرده است؟


وی ادامه داد: وقتی به مسایل مرتبط با حوزه های دینی و قرانی ازاین دست پرداخته می شود بلافاصله یکدیگر را محکوم به عدم اعتقاد به مفاهیم دینی نکنیم لذا گشایش درهای تبادل آرا و نظرات از شما نخبگان آغاز می شود.


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ضمن اعلام آمادگی شورا و علی الخصوص کمیسیون فرهنگی، خواستار آن شد تا نخبگان قرانی کلیه فعالیت های انجام شده تا کنون را جمع آوری کرده تا در جلسات مشترک به آسیب شناسی و مرور دوباره فعالیت ها پرداخته شود.


اصولی ضمن تاکید بر پرداختن به مفاهیم اساسی قرانی در برنامه ها گفت: باید از خودمان بپرسیم برای مسائل مفهومی و درون مایه اصلی مفاهیم قرانی چه کرده ایم؟ آیا در سوق دادن جامعه به سمت فعالیت هایی درونی و محتوایی این مکتب موفق بوده ایم؟

وی مردمی بودن را به عنوان نقطه تقویت دین اسلام، فرهنگ رضوی و انقلاب اسلامی دانست و افزود: با تعریف نقش دستگاه های حاکمیتی به تسهیل گری، ریل گذاری و واگذاری تصدی گری به مردم، وجه مردمی فعالیتهای قرانی را تقویت کنید.


اصولی گفت: در طول 1400 سال گذشته و حتی در دوران حکومتهای طاغوتی، این مردم بوده اند که توانسته است قرآن را حفظ کنند. 


رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرمشهد مقدس اشاره ای به استفاده از استارت آپ ها و نخبگان فضای مجازی و آی تی برای توسعه علوم قرانی داشت و گفت: گاهی ابتکاری به ذهن جوانی می رسد که به ذهن هیچ کدام از ما خطور نخواهد کرد، از همین روی می بایست از جوانان برای توسعه علوم قرانی به صورت نوآورانه و فن آورانه استفاده کنیم و از جهتی دیگر با توجه به کامل بودن دین اسلام متولیان قرانی نیز با بیان مفاهیم قرانی می توانند مشکلاتی که جوانان با آن روبرو هستند را حل کنند.


اصولی به نقش انجام فعالیت های کارشناسانه بر روی برنامه های قرانی تاکید کرد و افزود: حتی اگر بررسی و مطالعه و بازبینی راهبردها به اندازه چهار سال طول عمر شورای پنجم به طول انجامد باز هم انجام مطالعات راهبردی بر روی فعالیت ها و برنامه های قرانی یک ضرورت است.


وی با یاد آوری شعار انتخاباتی شورای پنجم با مضمون ایجاد نشاط و امید در شهر و در میان شهروندان اظهار کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به ضرورت ایجاد امید در جامعه اشاره کرده اند، لذا باید بررسی کنیم حوزه های قرانی ابتکار عمل را بدست گرفته و به نیاز جامعه امروز به نشاط و امید با رویکرد مفاهیم قرانی پاسخ دهد

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی