کد خبر : 76469
/ 19:04
فرماندار مشهد:

هنوز موضوع انتخابات برای برخی حل نشده است

فرماندار مشهد گفت: هنوز برای برخی موضوع انتخابات حل نشده و بگونه ای حرف می زنند که گویی در فضای انتخابات هستند.

هنوز موضوع انتخابات برای برخی حل نشده است

شهرآرا آنلاین / محمدرحیم نوروزیان روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان مشهد افزود: در فضای کنونی و اقدامات بی خردانه رئیس جمهور آمریکا و نیز سیاست مکارانه آن کشور بیش از هر چیز انسجام و اتحاد ملی ضرورت دارد.

وی ادامه داد: امروز نباید دعواهای خانگی را بزرگ کنیم. مشکل اصلی ما دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و در این راستا باید انسجام و اعتماد داخلی را تقویت کنیم.

فرماندار مشهد در ادامه اداره ایم کلانشهر را نیازمند ساز و کارهای مشخص ذکر و بیان کرد: باید نحوه خدمات دهی به ارباب رجوع در ادارات بگونه ای باشد که به رضایت مردم از نظام منجر شود.

وی همچنین موضوع حاشیه نشینی را در مشهد پیچیده توصیف و بیان کرد: ساخت و سازهای بی رویه در حریم شهر و خارج از محدوده شهری موضوعی مهم است که نظارت و پیگیری آن در حریم شهر بر عهده شهرداری می باشد.

نوروزیان ادامه داد: شهرداری مشهد در دوره های گذشته کمترین توجه را به این امر داشت و هم اینک نیز اگر اقدامی محوری در این حوزه انجام ندهد موضوع پیچیده تر می شود. فرمانداری هم در زمینه ساخت و سازها در خارج از حریم شهر دارای وظیفه است ضمن آنکه فرمانداری نیز در این سالها کوتاهی کرده است.

وی گفت: در این زمینه باید پیگیری کرد. گروههایی برای اعمال نظارت و اقدام تشکیل می شوند و با هر فردی که تخلف کرده طبق قانون برخورد شود و دستگاه قضایی هم در این زمینه همراه است.

فرماندار مشهد به فعالیت ستاد بازآفرینی و توانمندسازی بافت فرسوده و حاشیه شهر مشهد اشاره و بیان کرد: باید این موضوع نیز با جدیت پیگیری شود و شورای شهر و روسای ادارات در آن حضور فعال داشته باشند.

وی بر ضرورت حضور روسای ادارات و دستگاههای مختلف در نشستها نیز تاکید و بیان کرد: شورای تامین، شورای اداری، شورای بهداشت و سلامت، ستاد خدمات سفر و شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و ستاد پدافند غیرعامل از جمله نشستهایی هستند که باید روسای ادارات در آنها حضور یابند.

 

بدهی ۵۷ هزار میلیارد ریالی شهرداری مشهد 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد هم در این نشست گفت: رویکرد اصلی شورای پنجم شهر تعامل و همکاری با همه بخشها و دستگاهها در اداره بهتر شهر مشهد است. برای اداره شهر نیازمند همراهی، همسویی و همدلی عالمانه هستیم.

محمدرضا حیدری افزود: اداره شهر بدون توجه به آینده با توجه به کمبود منابع، فضا و داراییها نمی تواند منطقی باشد. شهرداری مشهد ۵۷ هزار میلیارد ریال بدهی دارد که از این میزان ۳۵ میلیارد ریال مربوط به سررسید اوراق مشارکت تا پایان امسال و نیز ۱۷ هزار میلیارد ریال بدهی به پیمانکاران است.

وی ادامه داد: در این میان هزینه اداره شهر نیز روزانه ۳۰ میلیارد ریال و در ماه ۹۰۰ میلیارد ریال می باشد. در این شرایط باید با مدیریت هماهنگ و منسجم نسبت به اداره مشهد اقدام کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد همچنین حمل و نقل و ترافیک را مشکل اصلی مردم ذکر و بیان کرد: برای مدیریت این معضل رویکردهای سنتی دیگر جواب نمی دهد. در کنار همه اقدامات فرهنگ سازی و تدبیر راهکارهای نرم افزاری ضروری است زیرا دیگر بزرگ کردن خیابانها و مسیرها پاسخگو نیست. توسعه و تقویت رفتارهای خودکنترلی در مردم به شرط توسعه حمل و نقل عمومی اعم از ریلی و جاده ای در کاهش این معضل راهگشا است.

وی ادامه داد: مدیریت یکپارچه در شهر اقدام دیگری است که از سوی شورای شهر مشهد پیگیری می شود و تا تصویب قانون مربوطه تلاش بر آن است مدیریت هماهنگ شهری محقق شود.

حیدری فروش تراکم در مشهد را معضل دیگری ذکر و بیان کرد: در پی آن هستیم در قالب طرح جامع و تفضیلی در این حوزه برنامه ریزی شود و از رویه های قبلی که تراکم به صورت غیرقانونی و بدون هیچ ضابطه خاصی به فروش می رسید جلوگیری شود. هر چند این اقدام در ابتدا فشار مالی و تنگنای زیادی به شهرداری وارد می کند اما در درازمدت به نفع شهر و شهروندان مشهدی است.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی