کد خبر : 76472
/ 19:20
مدیرعامل شرکت پست در مشهد:

سامانه "سیماک" سبب جلوگیری از صدور مجوزهای غیرقانونی شده است

مدیرعامل پست جمهوری اسلامی ایران گفت: سامانه سیماک سبب جلوگیری از صدور مجوزهای غیرقانونی شده است.

سامانه

شهرآرا آنلاین / حسین مهری ظهر امروز در مراسم رونمایی از سامانه سیماک (سامانه یکپارچه‌سازی مدیریت املاک کشور) اظهار داشت: پروژه سیماک از ابتدای سال ۹۶ و در راستای تحقق اهداف مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی در دستور شرکت پست جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و این سامانه تسریع در امر ارتباط میان ارباب‌رجوع و مسئولان می‌بخشد و امر پیگیری‌های حضوری در بسیاری از اقدامات را حذف کرده است.

وی افرود: بالغ بر ۳۱ میلیون فقره از مجوزهای سالانه با موضوع ‌ملک صادر می‌شود که متوسط هر شهر و روستا ۱۶ تشکیل پرونده بوده است و با راه‌اندازی سامانه سیماک و تشکیل پرونده‌های الکترونیکی رقم پرداختی برخی از هزینه‌های اضافی به صفر می‌رسد و آموزش‌های لازم برای کاربران این سامانه هم آغاز شده است.

مدیرعامل پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این طرح تاکنون در ۱۴ استان کشور اجرایی شده است، خاطرنشان کرد: سامانه سیماک با حضور رئیس‌جمهور در گام‌ نخست در آبان‌ ماه سال گذشته در البرز به بهره‌برداری رسید و تاکنون این سامانه در ۱۳ استان دیگر فعال شده ‌و از امروز هم در خراسان‌رضوی به‌عنوان پانزدهمین استان اجراکننده این طرح فعال می‌شود و این سامانه سرعت کار را در ۲۸ دستگاه اجرایی ملی، استانی و شهری افزایش داده و زمان انجام کار را کاهش می‌دهد.

مهری تصریح کرد: جهت‌گیری پست ایران و جهان به سمت انتقال و جابه‌جایی کالا و اسناد به‌صورت آنلاین بوده است و یکی از اقدامات صورت گرفته پروژه سیماک بوده و در پروژه دیگری که گام نخست آن در خراسان رضوی آغاز شد پروژه جی‌نف (تعیین کدپستی واحد) بود در ۱۷ مهر ماه امسال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز به‌کار کرد.

وی تاکید کرد: را‌ه‌اندازی پست‌های پیشرفته، به‌روز، الکترونیکی، لژستیکی، لژستیکی هوشمند با هدف سرعت در ارسال و کاهش در هزینه‌ها را در سطح کشور داشته‌ایم و هزینه پرداختی مردم را از ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

مدیرعامل پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای هر مکان ۱۵ کد تعریف شده است، گفت: کدهای بالا برای یک ملک برای مالکان سردرگم‌کننده است و با اجرای پروژه جی‌نف کد واحد و یکسانی در تمام بخش‌ها اعم ثبت ملک، قبوض آب، برق، گاز و تلفن و غیره تعریف شده است.

مهری گفت: با حمایت استاندار خراسان‌رضوی و شهرداری مشهد اجرای این طرح در مشهد پایان یافت و تمام واحدهای ملکی این شهر مقدس مجهز به اطلاعات هوشمند و دیجیتالی مورد نیاز همچون هویت فرد، هویت مکان و هویت کسب‌وکار شد و در گام بعد این طرح در شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و تربت‌حیدریه و سپس در دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی و همچنین روستاهای این استان اجرایی می‌شود و مشابه این اقدامات را در سراسر کشور خواهیم داشت که گام نخست اجرای طرح در هر استان مرکز آن استان خواهد بود.

وی افزود: اجرای طرح‌های هوشمند شرکت پست در سراسر کشور سبب افزایش سرعت در خدمت‌رسانی، کاهش‌ زمان انجام فرایند و جلوگیری از سودجویی سوءاستفاده‌کنندگان می‌شود و از این پس انواع مجوزها به‌صورت هوشمند و الکترونیکی صادر و راه‌اندازی این سامانه سبب جلوگیری از صدور مجوزهای غیرقانونی شده است.

 

منبع: تسنیم

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی