• خانه
  • خبرهای سایت
  • آمریکا می‌خواهد با جوسازی علیه برجام برای خود امتیاز بگیرد
کد خبر : 76475
/ 21:54
لاریجانی در دیدار هیات اعزامی از حماس:

آمریکا می‌خواهد با جوسازی علیه برجام برای خود امتیاز بگیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران گفت: آمریکا سعی می‌کند تا با جوسازی علیه توافق هسته‌ای، برای خود امتیاز بگیرد اما عکس‌العمل کشورها نشان داد که این نوع عملکرد فقط به زیان آمریکا خواهد بود.

آمریکا می‌خواهد با جوسازی علیه برجام برای خود امتیاز بگیرد

شهرآرا آنلاین / علی لاریجانی امروز-شنبه- در دیدار «صالح العارودی» معاون اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس و هیأت همراه با بیان این مطلب افزود: رژیم صهیونیستی از روز اول تصمیم بر حذف نیروهای مقاومت داشته است؛ آنچه مهم است اینکه گروه‌های فلسطین اختلافات را کنار گذاشته و علیه رژیم اسرائیل متحد باشند.

رئیس قوه مقننه متذکر شد: دشمنان شما تلاش دارند که حماس را حذف کرده و یا در انظار مردم شما را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند، شما نباید بگذارید که در این تفرقه افکنی موفق شوند.

لاریجانی با اشاره به تلاش‌های اسرائیل جهت بر هم زدن آرامش منطقه خاطر نشان کرد: آنها سالهاست که می‌کوشند با ایجاد جنگ و اختلاف، قدرت را در دست بگیرند اما تاکنون سیاست‌هایشان جواب نداده است و فقط برخی هزینه‌ها را ایجاد کرده‌اند مانند تلاش‌هایی که در سوریه، عراق، یمن و فلسطین داشته‌اند. 

رئیس مجلس با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه پشتیبان حماس، گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین بوده، ابراز امیدواری کرد این گروه بتواند به ملت مظلوم فلسطین برای رهایی از رژیم غاصب اسرائیل کمک کند.

لاریجانی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران اظهار کرد: آمریکا سعی می‌کند تا با جوسازی علیه توافق هسته‌ای، برای خود امتیاز بگیرد اما عکس‌العمل کشورها نشان داد که این نوع عملکرد فقط به زیان آمریکا خواهد بود.

 

هرگز سلاح خود را در مقابل نیروی اشغالگر زمین نخواهیم گذاشت

«صالح العارودی» معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز در این دیدار گفت: در روزهای اخیر در مصر توافقی صورت گرفت که امیدواریم نتایج خوبی را در برداشته باشد و به طور حتم این مواضع جدید برای فلسطین و در منطقه تأثیرگذار خواهد بود.

العارودی گزارش مشروحی از توافق انجام شده میان حماس و فتح در مصر ارائه و ابعاد آن را توضیح داد.

معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد: ما به عنوان گروه حماس موضع خاص خودمان را داریم و معتقدیم که اختلافات را باید کنار گذاشت اما درخصوص مقاومت در برابر رژیم اشغالگر از موضع خود پایین نخواهیم آمد.

وی خاطرنشان کرد: تا موقعی که اشغالگری وجود دارد سلاح ما هم سر جایش است و این را حق مسلم خود می‌دانیم.

العارودی اظهار کرد: کشورهای عربی با همپیمان شدن با اسرائیل می‌خواهند که با جنبش‌های اسلامی بجنگند و مسئله فلسطین را به حاشیه برآنند و ما باید با توافق میان گروه‌های اسلامی مانع سیطره آنان بر مناطق مورد نظرمان شویم.

العارودی تصریح کرد: توافق میان گروه‌های داخلی باعث به حاشیه راندن رژیم صهیونیستی می شود و بهره اختلافات را آنها خواهند کرد.

به گزارش خانه ملت، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار داشت: شکی نیست که نیروهای مقاومت همیشه به سلاح خودشان پایبند هستند و هرگز هم آن را کنار نخواهند گذاشت و ما تلاش داریم تا موازنه سیاسی را برقرار کنیم و این کار مشکلی است ولی تا رسیدن به هدف از پای نخواهیم نشست.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی