کد خبر : 76480
/ 23:01
رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی مشهد:

ایجاد فضای امن و مفرح برای مشهد یک ضرورت است

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: یکی از ضروریات شهر این است که با کمک نیروی انتظامی فضایی امن، مناسب، مفرح و شاد برای مردم فراهم گردد.

ایجاد فضای امن و مفرح برای مشهد یک ضرورت است

شهرآرا آنلاین / محمدرضا حیدری ظهر امروز و در نشست خود و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با فرماندهی نیروی انتظامی شهر مشهد، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات فداکارانه نیروی انتظامی، اظهارداشت: اشتراک معنایی خاصی بین مجموعه شورا و نیروی انتظامی وجود دارد که تکثر ماموریت های مختلف جزو این مشترکات است.

حیدری با اشاره به امنیت شایسته‌ای که در مشهد حاکم بوده و درخور شهر امام رضاست، گفت: همه دستگاه ها در این حوزه مهم کمک می‌کنند و سهم ناجا، سهم ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار در بعد نرم افزاری به مراتب کم هزینه تر از بعد سخت افزاری است، تصریح کرد: اگر بعد نرم افزاری را تقویت کنیم، کار نیروی انتظامی تسهیل می‌شود و با مشکلات کمتری روبرو خواهیم شد.

حیدری در ادامه گفت: موفقیت همه نهادهای شهر در گرو ایفای درست نقش دیگر بخش هاست؛ یکی از انتظارات مردم از مدیران خود، بحث تامین امنیت و مهمتر از آن احساس امنیت است که متغیری مهم بشمار میرود.

وی خاطرنشان کرد: در فضای شورا و دیگر دستگاه ها باید حوزه های عملکردی را کارآمد، اثربخش و تاثیر گذار کنیم تا به عنوان بخشی از سیستم مدیریت شهری، فضای حاکم بر شهر، فضایی متعادل باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری و ... را جزو مسائل اساسی و بنیادی عنوان کرد که پایه های امنیت را دچار مشکل می‌کند.

حیدری در ادامه تصریح کرد: یکی از ماموریت های شورای پنجم ایجاد تحرک لازم در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر است؛ فضای نابرابر اقتصادی، اجتماعی و شکاف های اجتماعی که آثار زیان‌باری را به همراه دارد باید کاهش دهیم.

وی در ادامه افزود: مسائل اساسی و بنیادی شهر را باید مورد توجه قرار دهیم تا مشکلات و مسائل شهر کاهش پیدا کند؛ حوزه امید و نشاط و شادابی شهر در چارچوبی مشخص و با رعایت همه ملاحظات فرهنگی و دینی باید توجه شود.

حیدری گفت: یکی از ضروریات شهر این است که با کمک نیروی انتظامی فضایی امن، مناسب، مفرح و شاد برای مردم فراهم گردد؛ در فضایی سالم و مناسب به نیازهای سالم و مشروع شهروندان باید پاسخ داده شود.

وی خاطرنشان کرد: مرزهای شورا در مواجه با انحرافات اخلاقی و ولنگاری های فرهنگی و اجتماعی روشن است؛ آنچه که امری مباح، حلال و طیب ‌باشد را گاهی اوقات بدون دلیل مشخصی از مردم دریغ کردیم که به نظرما میتواند مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد کند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: اگر مردم احساس تعلق و همراهی به شهر و محیط خود داشته باشند، کار پلیس و نهادهای قضایی هم آسان خواهد بود؛ در حوزه همراهی و پشتبیانی خود را به عنوان شورای شهر مشهد تلقی و نسبت به همه دستگاه های شهر احساس وظیفه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: حسب نیاز و ضرورت ها، شورای پنجم شهر مشهد، همانطور که به نیازهای فرهنگی و دینی شهر اهمیت قائل است، در حوزه امنیت هم مسئولیت داریم و در حد توان و وسع خود در خدمت نیروی انتظامی خواهیم بود.

حیدری با بیان اینکه موضوع امنیت و نظم اجتماعی خواست عمومی مردم است، گفت: مردم کمبود امنیت و نظم را نمی‌توانند تحمل کنند چرا که این مهم محوری‌ترین نیاز بشری است و در سایه امنیت همه چیز محقق می‌شود.

 

در ادامه این جلسه سرهنگ محمد بوستانی فرمانده نیروی انتظامی مشهد با بیان اینکه سوابق درخشان و ارزنده مدیریتی اعضای شورا فرصتی برای شهر مشهد است، گفت: نیروی انتظامی مجموعه ای بسیار تاثیر گذار در بحث ارائه خدمات بشمار می‌رود و بسترساز ارائه خدمات توسط سایر سازمان ها و نهادهاست.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که نیروی انتظامی بسترساز ارائه خدمات در شهر است، خود نیز نیازمند یک سری بسترها برای ایجاد امنیت می‌باشد.

بوستانی فرماندهی انتظامی مشهد را به عنوان اصلی‌ترین مجموعه ای معرفی کرد که مسئولیت تامین امنیت در شهر را برعهده دارد و خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد از مجموع جرایم استان در شهر مشهد رخ می‌دهد و بعد از تهران، بیشترین تماس های مردمی با سامانه پلیس ۱۱۰ متعلق به این شهر است.

فرمانده نیروی انتظامی شهر مشهد با اشاره به اینکه با راه اندازی کلانتری های مختلف در راستای ارتقاء شاخص های امنیتی شهر اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت: از جمله توجهات نیروی انتظامی معطوف به مناطق پیرامونی و حاشیه شهر مشهد بوده که خوشبختانه نقش بسزایی داشته اند.

وی هدف از فعالیت های این نیرو را تامین رضایتمندی مردم دانست و افزود: با توجه به شرایط خاص شهر مشهد، تمامی مجموعه های سطح شهر باید از توانمندی های بیشتری نسبت به سایر شهرهای کشور برخوردار باشند.

بوستانی در پایان گفت: اعضای شورای شهر مشهد مقدس و شهردار افرادی انقلابی و جهادی هستند و نیروی انتظامی نیز توفیق دارد تا در کنار مجموعه مدیریت شهری خدمات مناسب تری را به مردم ارائه دهد.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی