کد خبر : 76496
/ 13:51

افزایش کیفیت خودروهای وطنی و بیکاری کارگران استرالیایی!

آیا می‌دانید همین اصرارهایتان برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی باعث بیکاری هزاران نفر در استرالیا شده است؟

افزایش کیفیت خودروهای وطنی و بیکاری کارگران استرالیایی!

ارژنگ حاتمی- این‌قدر کیفیت، کیفیت کردید که نتیجه‌اش این شد. آیا می‌دانید همین اصرارهایتان برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی باعث بیکاری هزاران نفر در استرالیا شده است؟ آن از حماسۀ ملبورن که هنوز غمش بر دل استرالیایی‌ها مانده، این‌هم از بریدن نان کارگران استرالیایی.
به‌تازگی در خبرها آمده است که: «استرالیا با صنعت خودرو خداحافظی کرد.». البته نظریاتی در این‌باره مطرح شده، اما دلیل اصلی این اتفاق مطمئناً آن است که خودروسازان استرالیایی با مشاهدۀ کیفیت خودروهای ایرانی دچار افسردگی شده و کلا از خودروسازی انصراف داده‌اند و احتمال دارد به قابلمه‌سازی روی بیاورند.
در همین راستا از خودروسازان وطنی درخواست می‌شود کمی هم هوای شرکت‌های خودروسازی جهان همچون فورد، تویوتا، نیسان، میتسوبیشی، کرایسلر و لیلند را داشته باشند و با کاهش کیفیت محصولاتشان، آن‌ها را به آینده امیدوار کنند.
107068.jpg

گرفتن عوارض از یارانه‌گیران
هیچ‌وقت نباید مشکلات را سخت گرفت. برخی مواقع راه‌حل معضلات، آسان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنیم. در سالیان اخیر برای حل معضل آلودگی هوا فکرهای زیادی شد. یک نفر می‌گفت باید فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی را ایجاد کنیم و دیگری می‌گفت باید درخت بکاریم و... اما رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران، در این‌باره پیشنهادی دادند که بشریت از تعجب دست‌به‌دهان ماند، به‌طوری‌که دانشمندان جهان با خودشان گفتند چرا برای حل معضل آلودگی هوا این طرح به ذهن خودمان نرسیده بود؟ آقای رئیس پیشنهاد دادند که: «آلودگی هوا با اخذ عوارض بنزین مهار شود.». ما را بگو که این‌قدر مسئله را برای خودمان پیچیده کرده بودیم و به فکر از رده خارج کردن خودروهای قدیمی و فرسوده و این‌طور چیزها بودیم. در همین راستا ما نیز دو پیشنهاد زیر را مطرح می‌کنیم:
- پیشنهاد اول: مشاوره‌های پیش از ازدواج و مشاوره‌های قبل از طلاق و این‌طور چیزها، سوسول‌بازی است. ما می‌توانیم با گرفتن کلی «عوارض طلاق»، طلاق را در جامعه ریشه‌کن کنیم؛ البته این عوارض باید آن‌قدری باشد که مایه‌دارترین خانواده‌ها هم از پرداخت آن ناتوان باشند.
- پیشنهاد دوم: بعد از آنکه دولت به این نتیجه رسید که مردم از گرفتن یارانه انصراف نمی‌دهند، کلا بی‌خیال قطع یارانه‌ها شد. ما اگر از هر فردی که یارانه می‌گیرد، نفری ۵٠هزار تومان ماهیانه «عوارض‌یارانه» بگیریم، احتمالا خود مردم با زبان‌خوش، فرم‌های خودانصرافی از یارانه را پُر خواهند کرد.

قهوه‌خانه‌های باانصاف
هنوز هم در بازار افراد باانصاف پیدا می‌شوند؛ افرادی که برای بهبود کیفیت محصولاتشان از هیچ تلاشی خودداری نمی‌کنند و حتی هزینه‌ای هم بابت خدمات اضافه‌ای که می‌دهند، نمی‌گیرند. یکی از این نمونه‌ها قهوه‌خانه‌هایی هستند که معاون وزیر بهداشت گفته: «آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان‌ها می‌ریزند.». یعنی از هیچ کوششی برای رضایت بیشتر مشتری دریغ نمی‌کنند و درمقابل برای این اضافاتی که در قلیان می‌ریزند، پول بیشتری هم نمی‌گیرند. آیا این حجم از مشتری‌مداری را در جای دیگری سراغ دارید؟

رکوردشکنی خودرویی در گینس
به‌گفتۀ رئیس سابق راهنمایی‌ورانندگی پایتخت، معابر تهران گنجایش تردد ٨٠٠هزار خودرو را دارد ولی در حال حاضر بیش از ٣میلیون‌و۵٠٠هزار خودرو با وجود طرح ترافیک و زوج و فرد در معابر تهران تردد می‌کنند. در همین راستا پیشنهاد می‌دهیم تهرانی‌ها طرح زوج و فردشان را کنسل کنند تا شاهد باشیم که ٧،۶میلیون خودرو در این شهر به‌هم گیر کنند و به این ترتیب تمام خیابان‌های تهران تبدیل به پارکینگ شوند. به این ترتیب شاید رکوردی هم از خودمان در کتاب گینس به‌عنوان «بزرگ‌ترین پارکینگ جهان» به‌جای گذاشتیم. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی