• خانه
  • بین الملل
  • امیدواریم شرکتهای اروپایی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بپیوندند
کد خبر : 76510
/ 18:00

امیدواریم شرکتهای اروپایی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بپیوندند

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با «عادل الجبیر» همتای سعودی خود در ریاض، گفت: امیدواریم شرکت های اروپایی با تحریم های آمریکا علیه ایران همراه شوند.

امیدواریم شرکتهای اروپایی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران بپیوندند

به گزارش شهرآرا آنلاین، به نقل از المیادین، «عادل الجبیر» و «رکس تیلرسون» وزرای خارجه عربستان و آمریکا در ریاض با یکدیگر دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با «عادل الجبیر» همتای سعودی خود در ریاض، گفت: من با همتای سعودی خود در خصوص راهبرد رئیس جمهور ترامپ در قبال ایران گفتگو کردم. در این نشست همچنین در خصوص بحران میان کشورهای عربی، مسأله سوریه و خطر کره شمالی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی ادامه داد: امیدواریم شرکت های اروپایی با تحریم های آمریکا علیه ایران همراه شوند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین به روابط واشنگتن با کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: روابط ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار مهم بوده و از لحاظ اقتصادی و امنیتی نیز حائز اهمیت است.  ما تلاش بیشتری برای تحقق امنیت و ثبات در منطقه انجام خواهیم داد!

وی افزود: روابط میان بغداد و ریاض بسیار مهم بوده و بازیابی این روابط حائز اهمیت بسیار است. تأسیس شورای هماهنگی بغداد و ریاض، صفحه نوینی را در روابط میان دو طرف گشوده است. ما به دنبال ساختن عراقی هستیم که از تأثیرات ایران و گروه های مسلح وابسته به آن به دور باشد!

وزیر خارجه آمریکا به بحران میان کشورهای عربی نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم تمامی طرف های این بحران وارد مذاکرات سیاسی برای پایان آن شوند. امیدواریم راهی باشد که طرف های مختلف از طریق آن، مسائل و اختلافات یکدیگر را حل و فصل کنند.

وی به روابط میان واشنگتن و دوحه نیز اشاره کرد و گفت: واشنگتن اهتمام زیادی برای حفظ روابط خود با دوحه دارد چراکه آن را برای منطقه مهم می داند.

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی