کد خبر : 76661
/ 13:56

نفس راحت برهانی پس از شهرآورد

آریا بی‌ریا- آرش برهانی پیش از شهرآورد گفته بود: «اگر استقلال ٣-٠ برد، ٣٠٠میلیون از طلبم را می‌بخشم.». نظر شما در این‌باره چیست؟

نفس راحت برهانی پس از شهرآورد

آریا بی‌ریا- آرش برهانی پیش از شهرآورد گفته بود: «اگر استقلال ٣-٠ برد، ٣٠٠میلیون از طلبم را می‌بخشم.». نظر شما در این‌باره چیست؟
الف. یک‌دفعه می‌گفت طلبم را نمی‌بخشم و خیال همه را راحت می‌کرد.
ب. واقعاً ریسک بزرگی کرده است، زیرا هر چندصدسال یک‌بار احتمال وقوع چنین نتایجی می‌رود و باتوجه‌به اینکه این اتفاق در سال٩٠ افتاد و استقلالی‌ها در آن سال موفق شدند پرسپولیس را سه بر صفر ببرند، دو سه‌هزارم درصدی احتمال داشت دوباره در این بازی هم، نتیجۀ سه بر صفر رقم بخورد و برهانی بی‌خیال طلبش شود.
ج. واقعاً هدفش از گفتن این جمله، کری‌خوانی برای پرسپولیسی‌ها بوده یا آنکه می‌خواسته است طلبش را به مسئولان استقلال، یادآوری کند؟
د. به‌نظر می‌رسد بعد از باخت استقلال در شهرآورد، برهانی هم یک نفس راحت کشیده باشد!
107306.jpg

خیلی هم طبیعی است
رئیس شورای رقابت گفت: «افزایش ٧میلیونی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار، طبیعی نیست.». نظر شما در این‌باره چیست؟
الف. بعد از خواندن اظهارنظر ایشان این سؤال برایمان ایجاد می‌شود که: «دقیقاً افزایش قیمت خودرو از کارخانه تا بازار تا چه قیمتی طبیعی است؟». مثلا اگر این افزایش قیمت ۶میلیون‌و٩٠٠هزار تومان بود، طبیعی بود یا اگر بیشتر از ٧میلیون تومان بود؟
ب. اصلا با این گفتۀ ایشان موافق نیستم. از نظر من نه‌تنها افزایش ٧میلیونی قیمت خودرو طبیعی است، بلکه خیلی چیزهای دیگر همچون گم شدن دکل نفتی و با زنبیل به دادگاه رفتن هم طبیعی است. آنچه غیرطبیعی است، ما هستیم که تصور می‌کنیم همه‌چیز باید طبیعی باشد.
ج. اگر این افزایش قیمت در مسیر کارخانه تا بازار ایجاد می‌شود، پیشنهاد می‌دهیم مردم بروند خودروها را از همان کارخانه، با قیمت کمتری بخرند.
د. اگر رئیس شورای رقابت می‌دانست که آوردن یک خودرو از کارخانه به بازار چقدر هزینه دارد، این حرف را نمی‌زد. هیچ می‌دانید چقدر گازوئیل باید مصرف شود تا یک خودرو از کارخانه به بازار برسد؟

مگر همین پراید چه مشکلی دارد؟
رئیس شورای رقابت همچنین گفته است: «خودروسازهای ما در چهار سال اخیر تکان‌هایی خورده‌اند و گام‌هایی در راه تحقیق و توسعه برداشته‌اند.». نظر شما در این زمینه چیست؟
الف. قبل از این چهار سال هم به‌جای تکان دادن خودشان، بیشتر بازار را تکان می‌دادند که نتیجه‌اش همان ٢٠میلیون تومانی شدن پراید ٨میلیونی بود.
ب. با تشکر از تکان‌هایی که خودروسازان به خودشان داده‌اند، اگر بشود کمی تکان را بیشتر کنند(البته نه در اندازه‌ای که این تکان‌ها با حرکات موزون اشتباه گرفته شود)، بیشتر ممنون خواهیم بود. به‌نظر می‌رسد تکان‌هایشان نهایتاً در حد و اندازۀ چند خط برای گلگیر دنا بوده است که تبدیل شود به دناپلاس و شاهد کلی اختلاف قیمتش باشیم.
ج. درست است که در این چند سال و به‌دلیل این تکان‌ها، شاهد ایربک‌دار شدن پراید هستیم، منتها اگر بشود فکری هم به‌حال بدنه‌اش کنند و از چیزی غیر از مقوا برای درست کردنش استفاده کنند، بهتر است.
د. چرا تحقیق، چرا بررسی؟ مگر همین پراید چه مشکلی دارد؟ هم کم‌مصرف است و هم هزینه‌هایش کم است. باور کنید راضی به زحمت‌تان نیستیم. این همه سال را با همین پراید سر کردیم، چند صد سال دیگر هم می‌توانستیم با همین وسیله رفت‌وآمد کنیم. 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی