کد خبر : 76677
/ 23:27
احسان اصولی در جمع اعضای انجمن موسیقی خراسان مطرح کرد؛

رفع معضلات شهری با ابزار هنر

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد درجمع انجمن موسیقی استان گفت: رویکرد کمیسیون فرهنگی استفاده از هنر برای حل معضلات شهری است.

رفع معضلات شهری با ابزار هنر

شهرآرا آنلاین / احسان اصولی در جلسه مشترک با انجمن موسیقی استان که در محل شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد کمیسیون فرهنگی حل معضلات شهری با استفاده از ابزارهایی است که هنر در اختیار ما قرار می دهد. 

وی ضمن تبریک روز هنرمند و گرامیداشت یاد و خاطره استاد فرامرز شکرخواه از اساتید عرصه موسیقی به کلیه هنرمندان بخاطر حضور در خانه خودشان، تالار شهر خوش آمد گفت. 

وی ادامه داد: شایسته بود قدر هنرمندان را قبل از آنکه جای خالی آنها را در میان خود احساس کنیم می دانستیم و آیین یاد بود و یادمانی را در زمان حیاتشان برگزار می کردیم. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر از رئیس انجمن موسیقی استان خواست تا برای تقدیر و تشکر از استادان هم عصر استاد فرامرز شکرخواه برنامه هایی را تدارک دیده تا جامعه رسم قدردانی و فرصت ابراز مراتب تقدیر و تشکر خود را از این بزرگان داشته باشند.

وی عنوان کرد: قصد ما انجام کار عملی است و اعتقادی به مباحث تبلیغاتی نداریم و هدف آن است که بر مبنای خواست مردم به این موضوع توجه کنیم.

وی موسیقی فاخر خراسان را به عنوان یکی ازمهمترین ابزار هویتی فرهنگ خراسانی که در تقویت هویت ایرانی نقش آفرینی می کند دانست و گفت: تقویت هویت فرهنگی شهر راهبرد اساسی شورای پنجم است. 

وی اظهار کرد: بی تردید هنرمندان در سرزمینی که هنر خیز و ادب خیز است و از ظرفیتها و پتانیسیل های بالای ادبی برخوردار است بسیار نقش آفرین هستند و امیدوارم که همه باهم بتوانیم از حوزه موسیقی فاخر خراسان حمایت های لازم را داشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر درپاسخ به درخواست هنرمندان مبنی بر استفاده از ظرفیت سالن های شهرداری گفت: سعی می کنیم از ظرفیت سالن های شهرداری برای کمک به هنرمندان استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا از تدوین طرحی خبر داد که در آن آموزشگاه های فرهنگی و هنری که تحت پوشش اداره ارشاد است به ازای پرداخت عوارض و تجاری خدمات آموزشی به شهرداری ارائه کنند. 

اصولی هنر را مایع ایجاد آرامش برای روح انسان دانست و افزود: در صورتی که بزهی در کنار موسیقی اتفاقی بیافتد این هنرمندان هستند که باید نسبت به آن معترض باشند چرا که این قبیل اتفاقات با اصل هنر مخالف است و هنرمندان باید حافظ منافع خود باشند و با اینگونه از مسائل نیز به جد برخورد کنند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی