• خانه
  • خبرهای سایت
  • باید مقابل اقدامات مخالفان روابط ایران و آذربایجان ایستادگی کرد
کد خبر : 76850
/ 21:18
رهبر انقلاب در دیدار رئیس جمهوری آذربایجان؛

باید مقابل اقدامات مخالفان روابط ایران و آذربایجان ایستادگی کرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ارتباطات نزدیک و برادرانه ایران و جمهوری آذربایجان، مخالفانی دارد که باید در مقابل وسوسه‌ها و اقدامات خرابکارانه آنها ایستادگی کرد و با اراده و انگیزه مضاعف، روابط و همکاری‌ها را در بخش‌های مختلف گسترش داد.

باید مقابل اقدامات مخالفان روابط ایران و آذربایجان ایستادگی کرد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای؛ حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار که شامگاه چهارشنبه برگزار شد، با اشاره به پیوندهای عمیق دو کشور و لزوم افزایش همکاری‌ها و با بیان این واقعیت مهم که اکثریت جمعیت جمهوری آذربایجان همچون ایران و عراق از پیروان مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام هستند، افزودند: باید قدر این فرصت مفید و مراسم پرشکوه عزاداری شیعیان در آذربایجان را دانست، زیرا این موارد، هویت ملت و کشور شما را تقویت می‌کند.

ایشان، علت ناکام ماندن تلاش‌های فراوان شوروی سابق در ترویج مارکسیسم و به فراموشی سپرده شدن دین در آذربایجان را ایمان محکمِ مردم خواندند و گفتند: مراسم‌ پرشکوه امسال در ماه محرم نمونه‌ای از ایمان استوار ملت آذربایجان بود.

در این دیدار که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، الهام علی‌اف حضور در ایران را همچون حضور در خانه خود دانست و با اشاره به پیشرفت قابل توجه همکاری‌های دو کشور در سالهای اخیر، افزود: در روابط خود با ایران کاملاً محکم هستیم و به هیچ‌کس اجازه مداخله و اخلال در روابط دو کشور نمی‌دهیم.

رئیس‌جمهوری آذربایجان با بیان مواردی از همکاری‌های دو کشور در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری، انرژی و حمل‌ونقل، به تلاش‌های دولتش در مسجدسازی در آذربایجان اشاره کرد و گفت: ما در حال تحکیم ارتباطات اقتصادی و فرهنگی خود با ایران هستیم و عزم جدی داریم که این روابط، پایدار و همیشگی باشد.

 

دومین اجلاس سه جانبه رئیسان جمهوری سه کشور ایران، روسیه و آذربایجان شامگاه چهارشنبه در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد. 

الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان پیش از ظهر امروز وارد تهران شد و در دیدار دوجانبه با حسن روحانی در خصوص روابط تهران- باکو و آخرین تحولات منطقه با رئیس جمهوری گفت و گو کرد. 

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز ظهر امروز به تهران آمد و در دیدار دو جانبه با حسن روحانی رئیس جمهوری در خصوص توسعه مناسبات تهران- مسکو ، برجام و مهمترین مسائل بین المللی و تحولات منطقه گفت و گو کرد. 

الهام علی اف و ولادیمیر پوتین پیش از آغاز اجلاس سه جانبه تهران به طور جداگانه با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی