کد خبر : 76880
/ 21:39

آلودگی هوا همچنان گریبانگیر کلانشهر مشهد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای مشهد روز جمعه نیز برای هفتمین روز متوالی در وضعیت هشدار قرار دارد.

آلودگی هوا همچنان گریبانگیر کلانشهر مشهد

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا؛ حمید صالحی گفت: بر اساس گزارش ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، میانگین شاخص کلی کیفیت هوای صبح امروز مشهد با ۱۵۵ پی.اس.آی بیش از حد مجاز و در وضعیت هشدار است. 

وی با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری شاهد ماندگاری آلودگی در هوای این کلانشهر بوده ایم، اظهار کرد: ایستگاه های خاقانی با ۱۸۰، امامیه با ۱۵۹، چمن با ۱۵۶، شهید مفتح با ۱۵۵، سرافرازان با ۱۵۳و الهیه با ۱۵۱ پی.اس.آی آلوده ترین ایستگاه های صبح امروز مشهد برای کلیه گروه های سنی است.

وی افزود: همچنین خیام شمالی و شهید کریمی هر یک با ۱۴۷ و شهید آوینی با ۱۴۵ پی.اس.آی دیگر ایستگاه های آلوده امروز برای گروه های حساس هستند.

صالحی بر لزوم استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از به کار گرفتن خودروهای شخصی تاکید کرد و افزود: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند. 

روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد دارند. 

شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد. 

از ابتدای هفته کیفیت هوای شهر مشهد در وضعیت هشدار قرار داشته است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی