• خانه
  • یادداشت
  • در اهمیت موفقیت ملی شهرآرا
کد خبر : 77042
/ 11:20
سید جواد اشکذری

در اهمیت موفقیت ملی شهرآرا

هرچند نام شهرآرا به عنوان یک نشریه محلی همواره با دیگر نشریات محلی مقایسه می‌شد و گاهی هم با عنوان بزرگ‌ترین روزنامه محلی کشور از آن یاد می‌کردند، شهرآرا با موفقیت اخیرش نشان داد دیگر زمان آن رسیده است که با رسانه‌های ملی مقایسه شود.

در اهمیت موفقیت ملی شهرآرا

سید جواد اشکذری 
یکم: شهرآرا از سال ٧٢ با چهار صفحه با مجموعه‌ای از واژه‌های آبی‌رنگ آغاز به کار کرد و از آن زمان تاکنون که تبدیل به مؤسسه فرهنگی‌ای اثرگذار در عرصه رسانه‌های خراسان رضوی شده است ٢۴ سال می‌گذرد و به تعداد این سال‌ها چهره‌های مطرح رسانه‌ای سکان‌داران مدیریت این هفته‌نامه بوده‌اند تا این نشریه بی‌رنگ‌ورو به روزنامه و مؤسسه‌ای تبدیل شود که امروز بتواند محصولات فرهنگی بسیاری منتشر کند. از ٢۴ سال انتشار شهرآرا، نگارنده افتخار ١٨ سال فعالیت (از شروع‌به‌کار شورای اسلامی شهر مشهد) در این نشریه را دارد و به‌خوبی در جریان فراز و نشیب‌ها و تلخی‌ها و شیرینی‌های اتفاقات این رسانه می‌باشد. از تعطیلی هفته‌نامه شهرآرا و بیکاری جماعتی از روزنامه‌نگاران گرفته تا اجرای طرح «خانه‌به‌خانه» با تیراژ ٣٠٠ هزار، از روزنامه شدن هفته‌نامه شهرآرا گرفته تا برگزاری جشن‌ باشکوه انتشار هزارمین شماره روزنامه و از کسب موفقیت‌های اهالی شهرآرا گرفته تا کسب عنوان بهترین غرفه نمایشگاه بااهمیت مطبوعات.
دوم: عدد نحس ١٣ گاهی هم چندان مطابق ماهیت معروفش عمل نمی‌کند. از ١٣مهرماه که حکم مجید خرمی به عنوان مدیرعامل مؤسسه فرهنگی شهرآرا از سوی شهردار مشهد اهدا شد تا ١٣ آبان‌ماه سال جاری که لوح عنوان «روزنامه برتر نمایشگاه ملی مطبوعات» را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد یک ماه می‌گذرد. با یک ماه فعالیت، کسب چنین عنوانی شبیه معجزه است که فقط از عهده نیرویی جوان و باانگیزه و همدلی و خلاقیت او و همکارانش به دست می‌آید. به طور حتمی، شروع طوفانیِ مدیریت اخیر می‌تواند نویدبخش گسترش فعالیت‌های مؤسسه پرامید شهرآرا باشد.
کسب عنوان برتر در نمایشگاه مطبوعات با آن همه رسانه‌های پرقدرت کشوری می‌تواند اهمیت این موفقیت را دوچندان کند. هرچند نام شهرآرا به عنوان یک نشریه محلی همواره با دیگر نشریات محلی مقایسه می‌شد و گاهی هم با عنوان بزرگ‌ترین روزنامه محلی کشور از آن یاد می‌کردند، شهرآرا با موفقیت اخیرش نشان داد دیگر زمان آن رسیده است که با رسانه‌های ملی مقایسه شود.
سوم: بدون شک، نمایشگاه مطبوعات آغازی برای جدی شدن تمام فعالیت‌های شهرآراست در آینده و شروع فعالیت‌های ملی و حتی بین‌المللی این رسانه. موفقیت در عرصه ملی می‌تواند بسترساز اتفاقات بسیار خوبی برای رسانه مردم مشهد باشد که می‌تواند بومی بنویسد اما ملی بیندیشد. با توجه به نگاه هوشمندانه و رسانه‌ای شهردار مشهد، می‌توان امیدوار بود مؤسسه شهرآرا در چهار سال آینده رشدی بی‌نظیر در فضای رسانه‌ای نه‌تنها مشهد بلکه در کشورمان داشته باشد.شهرآرا با کسب این موفقیت ملی می‌تواند پایگاه اصلی نشریات محلی کشور در پایتخت فرهنگی جهان اسلام به شمار آید و به طور حتمی، مؤسسه فرهنگی شهرآرا می‌تواند بهترین گزینه برای برگزاری مهم‌ترین رویداد‌های مطبوعات محلی کشور باشد. به طورحتمی، با درایت مدیریت جدید و حمایت متولیان فرهنگی استان، شهرآرا باز هم افتخارآفرین عرصه‌های رسانه‌های ملی خواهد بود.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی