کد خبر : 77046
/ 12:06
واکنش مدیرکل محیط زیست استان به آلودگی هوای مشهد:

مگر قرار است که کارگروه آلودگی هوا هر روز تشکیل جلسه بدهد؟

حمید صالحی، مدیرکل محیط زیست خراسان‌ رضوی: تعطیل‌کردن یک شهر یا مدرسه باید دلایل خاص خود را داشته باشد و یکی از مباحث تعطیلی مدارس، آلودگی هواست؛ اما این موضوع شرایط خاصی را می‌طلبد و باید سطح آلودگی به مرزی برسد که سبب تعطیلی مدارس شود.

مگر قرار است که کارگروه آلودگی هوا هر روز تشکیل جلسه بدهد؟

مهدیزاده- «کمی اطلاعات خود را بالا ببرید؛ مگر قرار است که کارگروه آلودگی هوا هر روز تشکیل جلسه بدهد؟ جای‌تأسف دارد که مردم همواره دنبال تعطیلی هستند، درحالی‌که وضعیت هوای مشهد در شرایط بحرانی نیست که باعث تعطیلی مدارس شود. جدا از آن دانش‌آموز در مدرسه باشد یا در خانه، آیا درمعرض آلودگی نیست؟ آیا با تعطیلی مدارس، تعداد خودروهای تک‌سرنشینی که درصد قابل‌توجهی از آلودگی هوا را به خود اختصاص می‌دهد، کم می‌شود؟»
این جملات را حمید صالحی، مدیرکل محیط زیست خراسان‌ رضوی در پاسخ به فرایند تشکیل کارگروه اضطرار آلودگی هوای مشهد و تصمیمات این کارگروه برای کاهش آلودگی ذکر کرد و گفت: تعطیل‌کردن یک شهر یا مدرسه باید دلایل خاص خود را داشته باشد و یکی از مباحث تعطیلی مدارس، آلودگی هواست؛ اما این موضوع شرایط خاصی را می‌طلبد و باید سطح آلودگی به مرزی برسد که سبب تعطیلی مدارس شود.
صالحی وضعیت هوا در روزهای آتی را همانند چند روز گذشته در حالت هشدار دانست و تأکید کرد: بااین‌حال پیش‌بینی نمی‌شود که به وضعیت بحرانی و تعطیلی مدارس برسیم.
به اعتقاد مدیرکل محیط زیست خراسان‌رضوی اگر دانش‌آموز در مدرسه یا خانه باشد، درمعرض آلودگی هوا قرار خواهد داشت و دراین‌ارتباط رسانه‌ها به‌جای آنکه به‌دنبال تعطیلی مدارس هستند، بهتر است در حوزه اصلاح رفتارهای شهروندی نظیر گام بردارند.
صالحی بیان کرد: مگر با یک شب می‌توان مشکلات آلودگی هوای مشهد را برطرف کرد؟ چراکه هم‌اکنون ١۶ کانون بحرانی گردوغبار در استان داریم که منشأ آلودگی هوا و حضور ریزگردها در مشهد است.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی