کد خبر : 77056
/ 19:45

آغاز فعالیت جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی

ستاد مرکزی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی با بیش از ۱۵ هزار خیر به منظور خدمت رسانی به زائران پیاده رضوی فعالیت خود را آغاز کرد.

آغاز فعالیت جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، سخنگوی این جمعیت گفت: برنامه ریزی برای خدمت رسانی به زائران پیاده از دو ، سه ماه قبل آغاز شده و با راه اندازی رسمی ستاد مرکزی این جمعیت با ۲۲ واحد، خدمات رسانی به زائران پیاده رضوی طی دهه آخر صفر به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود.

حسین رضایی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و مهلت تعیین شده از طریق سامانه این جمعیت حدود ۹۰۰ کاروان مختلف برای دریافت خدمات اسکان و اقامت در مشهد و در طول مسیر ثبت نام کرده اند.

وی اظهار کرد: این کاروان ها از ۱۷ استان کشور همزمان با روزهای پایانی ماه صفر به مشهد و بارگاه منور رضوی مشرف می شوند.

وی گفت: جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی ظرفیت و تمهیدات لازم برای اسکان ۱۱۰ هزار نفر را فراهم نموده است.

رضایی افزود: در طول مسیرهای زائران مزبور در جاده های منتهی به مشهد نیز ایستگاه های صلواتی با ظرفیت اسکان و پذیرایی دایر شده است.

وی اظهار کرد: امسال چهار ایستگاه بزرگ و دایمی برای خدمات دهی به زائران شامل ۲ ایستگاه در جاده نیشابور، یک ایستگاه در جاده تربت حیدریه و یک ایستگاه نیز در جاده سرخس راه اندازی می شود که به صورت مجهز در طول سال به تمام زائران رضوی و در دهه پایانی ماه صفر به زائران پیاده حضرت امام هشتم (ع) خدمت رسانی می کنند. 

پیش بینی می شود در دهه پایانی ماه صفر امسال ۳۲۰ هزار زائر پیاده به مشهد الرضا (ع) مشرف شوند.

تعداد زائران پیاده رضوی در مدت مشابه پارسال ۲۷۰ هزار نفر بود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی