کد خبر : 77122
/ 20:22
در ایام شهادت امام رضا(ع) و سفر مردم به مشهد روی داد:

پرواز قیمت بلیت‌های هواپیما!

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌ رضوی گفت: از سایت‌ها و مراکز فروش بلیط هواپیما در مشهد بازرسی به عمل می‌آید.

پرواز قیمت بلیت‌های هواپیما!

 این روزها عاشقان امام مهربانی برای حضور در حرم رضوی و اقامه عزاداری در مشهد، در تکاپوی بستن بار سفر هستند و از جمع زائران رضوی کسانی می‌خواهند خود را با هواپیما به مشهد برسانند، اما در هنگام خرید بلیط هواپیما با قیمت‌های نجومی آن مواجه می‌شوند که بعضا برخی زائران امام رئوف با نامهربانی ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی روبرو و از سفر به مشهد در این ایام منصرف می‌شوند.

بعد از یک جستجوی کوتاه در سایت‌های فروش بلیط هواپیما میبینیم که قیمت بلیط در این ایام، از مقصد تهران به مشهد تا ۵۵۹ هزار تومان، از شیراز ۴۰۰هزار تومان، از تبریز۵۱۱ هزار تومان و از اصفهان به مشهد تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشته است. از طرفی هم، روزهای بعد از شهادت امام رضا(ع) نرخ بلیط برگشت از مشهد به تهران تا ۵۵۰ هزار تومان، اصفهان تا ۶۰۰ هزار تومان، تبریز تا ۵۴۸ هزار تومان و به شیراز تا ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. 

107984.jpg

طرح ساماندهی بلیط هواپیما وجود ندارد

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌ رضوی گفت: از سایت‌ها و مراکز فروش بلیط هواپیما در مشهد بازرسی به عمل می‌آید.

مجید فرقانی در گفتگو با شهرآراآنلاین در خصوص ساماندهی نرخ‌های بلیط هواپیماها، عنوان کرد: در این خصوص طرح ساماندهی خاصی وجود ندارد. قیمت بلیط هواپیما بر اساس سیاست سازمان هواپیمایی کشوری از دو سال گذشته شناور‌سازی شده است.

وی اظهار داشت: بر اساس کلاس‌های پروازی، نرخ‌های متفاوتی اعلام می‌شود. بر این اساس در مسیر مشهد- تهران نرخ پرواز کلاس اکونومی(اقتصادی) تا حدود ۲۸۰ هزار تومان و کلاس تجاری تا ۳۹۰ هزار تومان می‌باشد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌ رضوی گفت: نرخ بلیط مشهد به تهران در ایام شهادت امام رضا(ع) بر اساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشور از ۱۰۷ هزار تومان تا ۳۹۰ هزار تومان اعلام شده است.

وی عنوان کرد: فروش بلیط بالاتر ازنرخ های مصوب،تخلف محسوب می‌شود و افراد می‌توانند از طریق شماره ۳۲۲۸۱۸۳۰ تخلفات صورت گرفته را به ما اعلام نمایند و ما از طریق مراجع قانونی به آنها رسیدگی می‌کنیم. 

مجید فرقانی گفت: سایت‌ها و دفاتر فروش بلیط هواپیما در مشهد به صورت مداوم کنترل می‌شوند و در صورت تخلف با آنان برخورد می‌شود.

وی در پایان افزود: تخلفاتی که از طریق برخی سایت ها صورت می‌گیرد مربوط به مشهد نمی‌باشد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی