کد خبر : 77143
/ 13:13

پاکن‌کن‌های جادویی برای شناسنامه رسید

برخی مؤسسات حقوقی جوری دادنِ حق به مشتری را به منصه ظهور رسانده‌اند که به‌گزارش جام‌جم، ادعا می‌کنند: «بیست‌وچهارساعته طلاقتان رامی‌گیریم. اسم همسرتان را هم برای ابد از شناسنامه‌تان پاک می‌کنیم!»

پاکن‌کن‌های جادویی برای شناسنامه رسید

پرکلام- برخی مؤسسات حقوقی جوری دادنِ حق به مشتری را به منصه ظهور رسانده‌اند که به‌گزارش جام‌جم، ادعا می‌کنند: «بیست‌وچهارساعته طلاقتان رامی‌گیریم. اسم همسرتان را هم برای ابد از شناسنامه‌تان پاک می‌کنیم!» حالا اینکه این پاک‌کن‌ جادویی‌شان چطور پاک‌کنی است، ما نمی‌دانیم، حتی نمی‌دانیم چند میلیون تومان برای مشتری آب می‌خورد. چه‌بسا محضرهای ازدواج هم بخواهند مشتری‌مدار شوند و به‌جای خودکار، به‌سمت استفاده از مداد در صفحه وسط شناسنامه بروند. این برخی مؤسسات به‌اصطلاح حقوقی با همین فرمان جلو بروند، بعید نیست به‌زودی آگهی‌هایی از این دست نیز ببینیم:
- لوله کردن فامیل شوهرتان در سه سوت، تضمینی، با روش انتخابی شما: تصادفی، چماقی، اسیدی و انتحاری! مؤسسه غیرحقوقی میان‌بر.
- همه آن‌هایی که طلاقشان را به ما سپرده‌اند تا ریال آخر مهریه‌شان را گرفته اند. مؤسسه مهرم حرام، جونم در بند!
- اگر همسرتان با شما خوب است، برای شما کادو می‌خرد، در کارهای خانه کمک می‌کند، حتما یک ریگی به کفشش است! با ما قطر... یعنی سفر کنید تا در طول پرواز، بتوانید قفل موبایلش را باز کنید. قطر ایرلاین.

بروکراسی پرتحرک
نمی‌دانیم چرا چند وقت است مسئولان بهداشتی سوزنشان روی کم‌تحرکی گیر کرده است و مدام می‌گویند بیشتر ایرانیان از کم‌تحرکی رنج می‌برند؟ آخر ما نمی‌دانیم این کم‌تحرکی چه زحمتی دارد که می‌گویند از آن رنج می‌بریم؟ آن هم در حالی که بدون هیچ رنجی روی صندلی اداره یا در منزل روی مبل نشسته‌ایم و از کم‌تحر‌کی‌مان، نهایت لذت را می‌بریم.
معاون وزیر بهداشت هم آمار دقیقش را اعلام کردند: «٩٠درصد ایرانیان کم‌تحرک هستند.» البته نه اینکه خدای‌نکرده بخواهیم به آمار و ارقام‌ جناب لاریجانی خرده بگیریم، ولی خداراشکر مسئولان از مدت‌ها قبل به فکر ما بوده‌ و سیستم «کاغذبازی» را در ادارات پایه‌ریزی کرده‌اند و در این عصر فناوری اطلاعات، همچنان دودستی آن را چسبیده‌اند و رها نمی‌کنند تا مثل کشورهای غربی که به قهقرا رفته‌اند و همه کارهایشان را غیرحضوری و اینترنتی می‌کنند، دچار رخوت و کم‌تحرکی نشویم.
به‌عنوان نمونه شما چهار تا امضا پای پرونده‌تان بخواهید، جوری چیدمان اتاق‌های کارمندان مدنظر به‌صورت زیگزاگی درنظر گرفته شده است که مجبورید چهار بار تمام پله‌ها را بالا و پایین بروید. تازه اگر خوش‌شانس باشید و هیچ‌کدام مرخصی یا مأموریت نرفته باشید که در این صورت، باید بروکراسی پرتحرکتان را تکرار کنید!

دم‌پایی‌های کروز
هرچه ما در لفافه، گوشه‌وکنار، غیرمستقیم، به در گفتیم که دیوار بشنود، گوش نکردید تا آخرش این شد که خانم ابتکار هم مهر تأیید روی نصایح ما زدند و گفتند: «متاسفانه پیمایش‌ها نشان می‌دهند که تمایل به خشونت در دختران رو به افزایش بوده است.» وقتی دخترها تمایل به خشونت داشته باشند، وای به روزی که بروند خانه بخت و نازک‌تر از گل بشنوند. یحتمل همین‌جور دم‌پایی‌های کروز و وردنه‌های زمین به زمین است که با دقت بسیار به‌سمت اهداف پرتاب می‌شوند و بر فرق سر خطاکاران فرود می‌آیند و آن‌ها را راهی پزشکی قانونی و گاه دیار باقی می‌کنند! در همین راستا توصیه می‌کنیم:
- استفاده از دم‌نوش‌های گیاهی خصوصا گل‌گاوزبان و سنبل‌الطیب را علاوه‌بر آقایان، برای خانم‌ها هم جدی بگیرید.
- همان‌‌گونه که چاقو، قمه و پنجه‌بوکس برای آقایان، سلاح سرد محسوب می‌شود و همراه داشتنشان جرم است، برای خانم‌ها نیز باید وردنه، کفش، ماهی‌تابه و صدالبته ساطور، سلاح سرد محسوب شود و نگهداری آن‌ها حتی در آشپزخانه قدغن اعلام شود.
- تلویزیون هم پخش سریال‌های کوزت، حنا دختری در مزرعه، آن‌شرلی با موهای قرمز و زنان کوچک را در فهرست برنامه‌های خود بگنجاند تا فضا کمی تلطیف شود! 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی