کد خبر : 77168
/ 17:22

پای ویروس آنفولانزا هنوز به مشهد نرسیده است

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها،معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر هیچ گونه مورد تایید شده از آنفولانزا در مشهد نداریم.

پای ویروس آنفولانزا هنوز به مشهد نرسیده است

دکتر محمد جعفر صادقی، در گفتگو با شهرآراآنلاین گفت: ویروس آنفولانزا سالانه بین 5 تا 15 درصد افراد یک جامعه را درگیر می‌کند وعلائم اصلی آن تب 38 درجه به بالا، گلو درد و سرفه است.

دکتر صادقی با بیان این موضوع که برخی از بیماران مبتلا به سرما خوردگی فصلی تصور می‌کنند دچار آنفولانزا شده‌اند، به تفاوت‌های اصلی این دو بیماری پرداخت و اشاره کرد: شدت تب در آنفولانزا بالاتر از 38 درجه و در سرما خوردگی فصلی  این میزان پایین‌تراست، گلودرد و سرفه در آنفولانزا شدت بیشتری دارد،نشانه های بیماری آنفولانزا ناگهان بروز می‌کند وعلائم سرما خوردگی فصلی به تدریج آغاز می‌شود.

وی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری در گروه‌های حساس، شامل افراد با سنین زیر 5 سال و بالای 60 سال،مادران باردار،مبتلایان به بیماری‌های خاص و کسانی که دچار ضعف سیستم ایمنی می‌باشند، توصیه کرد تا از واکسن‌های آنفولانزا استفاده کنند.

وی در ادامه گفت:زمان مورد نیاز برای اثرگذاری واکسن آنفولانزا 2 هفته است و اثر آن  تا 6 ماه در بدن باقی می‌ماند.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری،معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود:به علت تغییر شکل ویروس، تاریخ تولید واکسن‌های آنفولانزا باید در سال جاری باشد.

وی عنوان کرد قیمت واکسن،امسال در حدود 26 هزار تومان است.

آنفولانزا معمولا از اواسط آذرماه شیوع  پیدا می کند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی