کد خبر : 77178
/ 10:18
مدیر امور زیارت شهرداری مشهد خبر داد

٨٢هزار مشهدی آماده خدمت به زائران

امسال تعداد افراد شرکت‌کننده در طرح جهاد خدمت با رشد ٢٠درصدی نسبت‌به سال٩۵، به ٨٢هزار نفر رسیده است.

٨٢هزار مشهدی آماده خدمت به زائران

مهدی زارع- مدیر امور گردشگری و زیارت شهرداری مشهد گفت: امسال تعداد افراد شرکت‌کننده در طرح جهاد خدمت با رشد ٢٠درصدی نسبت‌به سال٩۵، به ٨٢هزار نفر رسیده است.
به‌گزارش خبرنگار شهرآرا، علی قناویزچی روز گذشته در نشست خبری اعلام برشنامه‌های دهه آخر صفر بیان کرد: با اینکه تعداد داوطلبان خدمت از ظرفیت‌های موردنیاز بیشتر است، در حوزه اسکان زائران، نظافت مبادی ورودی و حمل‌ونقل، هنوز هم نیازمند مشارکت داوطلبان هستیم.
وی با اشاره به برپایی ٣٠ ایستگاه‌ خدمت به زائران در دهه آخر صفر ادامه داد: ۴١هزار ظرفیت مردمی برای اسکان زائران فراهم شده است؛ اما در این حوزه هنوز نیازمند مشارکت مردم هستیم.
مدیر امور گردشگری و زیارت شهرداری مشهد افزود: در ورودی‌های غرب و شمال، هنوز ظرفیت خالی وجود دارد و نیاز است متقاضیان خدمت به زائران امام‌رضا(ع) برای حضور در این ایستگاه‌ها داوطلب شوند.
قناویزچی گفت: تاکنون ٨٢هزار نفر در جهاد خدمت نام‌نویسی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد تا پایان طرح به ١٠٠هزار نفر برسد. وی استقبال گسترده از طرح جهاد خدمت را نشانه‌ فرهنگ مهمان‌پذیری مشهدی‌ها دانست و گفت: هدف این طرح کاهش تصدیگری شهرداری و افزایش مشارکت اجتماعی در خدمت به زائران پیاده است.
مدیر امور گردشگری و زیارت شهرداری مشهد بیان کرد: متقاضیان برای مشارکت در طرح جهاد خدمت می‌توانند از طریق ربات تلگرامی، سامانه پیامکی١٠٠٠١٨١، شماره‌تلفن ٣١٢٠٨ و همچنین سایت ziarat.mashhad.ir اقدام کنند.
قناویزچی یکی از عرصه‌های موردنیاز برای مشارکت مردم را سفره نذری روز آخر صفر عنوان کرد و گفت: شهروندان می‌‌توانند از طریق ارسال عدد ١١٠ به سامانه پیامکی ١٠٠٠١٨١ یا واریز مبلغ مدنظر به شماره کارت ۵٠٢٩٠٨٧٠٠٠٣٣٩٣۵١ در برپایی این سفره نذری مشارکت کنند.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

معاون سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد اعلام کرد
آماده‌باش ١٣هزار تاکسی در دهه پایانی ماه صفر
معاون کنترل و نظارت سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد مقدس گفت: ١٣هزار تاکسی در شهر برای دهه پایانی ماه صفر به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.
به‌گزارش شهرآرا، حسین‌علی رجعتی با بیان این مطلب بیان کرد: در دهه پایانی صفر، ١٠٠٠ دستگاه تاکسی در خطوط منتهی به حرم مطهر، ٢هزار تاکسی بی‌سیم در شهر و ١٠٠٠ دستگاه تاکسی در مبادی ورودی به‌صورت ویژه تقویت شده و آماده‌باش هستند.
وی افزود: ١۶٠ دستگاه ون نیز برای جابه‌جایی زائران درحال آماده‌باش هستند و برنامه‌ریزی لازم برای سرویس‌های صلواتی ٨٠ دستگاه تاکسی و ون در محدوده حرم مطهر رضوی انجام شده است.
رجعتی با بیان اینکه ١۴ اکیپ کنترل و نظارت به‌صورت مستمر در شهر استقرار دارند، بیان کرد: ٨٠ نفر از ناظران سازمان تاکسی‌رانی نیز در خطوط مبادی ورودی و اطراف حرم مطهر رضوی مستقر
می‌شوند.
معاون کنترل و نظارت سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد گفت: ١۵ پایگاه دریافت و پاسخ‌گویی به شکایات مردمی نیز در دهه پایانی صفر در نظر گرفته شده است.
جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی مشهد نیز دراین‌رابطه گفت: از ساعت ٢۴ شب پنجشنبه ٢۵آبان‌ماه، ‌همکاران راهور به انسداد و پاک‌سازی زیرگذر حرم مطهر اقدام می‌کنند.
سرهنگ حسنعلی امامی افزود: از ساعت ٢۴ پنجشنبه ٢۵آبان نیروهای راهور به انسداد و پاک‌سازی زیرگذر حرم مطهر اقدام می‌کنند و در مسیرهای منتهی به حرم مطهر نیز اجازه توقف موتور و خودرو داده
نمی‌شود.
وی بیان کرد: برای جابه‌جایی زائران، همکاری خوبی با آستان قدس رضوی و سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد انجام گرفته است تا با استفاده از تاکسی‌های ون به زائران در مسیرهای منتهی به حرم مطهر سرویس‌دهی شود.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در نشست خبری مدیران حوزه حمل‌ونقل اعلام شد
بسیج امکانات برای خدمت به زائران
زهرا اسکندریان- نشست خبری مدیران حوزه حمل‌ونقل به‌منظور اعلام برنامه‌های دهه پایانی صفر روز گذشته با حضور اصحاب رسانه در محل پایانه مسافربری امام‌رضا(ع) برگزار شد. به‌گزارش شهرآرا، سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در این نشست بیان کرد: امسال در دهه پایانی ماه صفر ٣هزارو١۵٢ دستگاه اتوبوس از طریق پایانه‌های مسافربری مشهد به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.
مجید کابلی با بیان اینکه در روزهای ٢٨ و ٣٠ صفر پارکینگ پایانه مسافربری مشهد رایگان است، افزود: مساجد اطراف پایانه امام رضا(ع) برای اسکان موقت و اضطراری زائران در نظر گرفته شده است.
معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و جاده‌ای خراسان رضوی در ادامه این نشست بیان کرد: ۴هزار دستگاه اتوبوس در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای برای سرویس‌دهی به زائران پیاده پیش‌بینی شده است.
جواد وحدتی‌فر با بیان اینکه ٧٠درصد ناوگان‌ حمل‌ونقل جاده‌ای مشهد برای انتقال زائران به مقاصد در روز آخر ماه صفر آماده شده است، افزود: زائران برای پیشگیری از اتلاف‌وقت خود باید بلیت‌های برگشت را قبل از حضور در پایانه مسافربری تهیه کنند.
جانشین پلیس‌راه خراسان رضوی نیز در این نشست با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی بیان کرد: از صبح روز چهارشنبه، ٢۴آبان، تردد خودروها در محور قدیم مُلک‌آباد- مشهد ممنوع می‌شود. سرهنگ احسان‌بخش افزود: برای حفظ ایمنی زائران پیاده، ممنوعیت تردد در محور قدیم ملک‌آباد-مشهد تا ظهر روز یکشنبه ٢٨آبان، ادامه خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد نیز گفت: در روزهای پایانی ماه صفر به‌دلیل افزایش تقاضای سفر، زمان سرویس‌دهی خطوط یک و ٢ قطارشهری افزایش می‌یابد. خطوط یک و ٢ قطارشهری در روز پنجشنبه ٢۵ آبان از ساعت ۶ تا ٢٣، جمعه ٢۶ آبان از ساعت ۶ تا ٢٢:٣٠، شنبه ٢٧ آبان از ساعت ۶ تا ٢٣ و یکشنبه ٢٨ آبان از ساعت ۶ تا ٢٢ سرویس‌دهی خواهند داشت. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد بیان کرد: سرفاصله زمانی رسیدن قطارها در خط یک حدود ۵ دقیقه و در خط٢ نیز ٢٠دقیقه در نظر گرفته شده است.سخن‌گوی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این نشست خبری گفت: از روز پنجشنبه ٢۵ آبان اتاق مدیریت بحران با حضور تمام نمایندگان خدمات‌رسان تشکیل می‌شود. مجید بخت‌آزما بیان کرد: از ساعت ١۴ تا ١٧ عصر روز شهادت امام‌رضا(ع) مسیر ورودی میدان انقلاب از میدان جهاد مسدود می‌شود و مسیر تردد میدان حافظ و خیابان کوشش نیز به‌صورت مقطعی باز و بسته خواهد شد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هم‌زمان با دهه پایانی ماه صفر
۴١٠ المان و پرده عزاداری در مشهد نصب شد
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری مشهد گفت: هم‌زمان با دهه پایانی صفر، بیش از ۴١٠ المان و پرده عزاداری مزین به‌ نام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در میادین و تقاطع‌های پرتردد سطح شهر نصب شد.
به‌گزارش شهرآرا، احمد محبی بیان کرد: ٢٠ المان و ٣٩٠ پرده سبز در معابر پرتردد مانند شریعتی، احمدآباد، شهید گمنام، جمهوری اسلامی، طبرسی، گوهرشاد، استقلال، فلسطین، شهید نواب صفوی، مجد، آزادشهر و دکترا جانمایی و نصب شد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شهردار منطقه١٢ خبر داد
پیش‌بینی فضای گرم برای اسکان زائران پیاده
شهردار منطقه١٢ مشهد از پیش‌بینی فضای گرم برای اسکان زائران پیاده در موکب‌های برپاشده در این منطقه خبر داد.
به‌گزارش شهرآرا، سعید اکبریان با اعلام این خبر بیان کرد: درراستای استقبال و پذیرایی از زائران پیاده، دو موکب با مشارکت مردم در بولوار شاهنامه و بزرگ‌راه آزادی راه‌اندازی شده است. وی افزود: در این موکب‌ها امکانات رفاهی ازجمله سرویس‌ بهداشتی، محل استراحت بانوان و آقایان، داروخانه، درمانگاه و محل اسکان پیش‌بینی شده است.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی